کد خبر 45944

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی خبر داد

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی از پرداخت اولین مرحله پرداخت غرامت در نخستین روز بازگشایی بانک‌ها در ۱۵ فروردین ۹۸ برای مزارع ارزیابی شده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از صندوق بیمه کشاورزی، محمد ابراهیم حسن نژاد اعلام کرد: بلافاصله پس از رخداد سیل در استان‌های کشور، فرآیند فنی بررسی خسارات سیل در مزارع، باغ‌ها و واحدهای دام، طیور و آبزیان زیر پوشش بیمه، با حضور اکیپ‌های تخصصی بیمه کشاورزی در عرصه‌های خسارت‌دیده، آغاز و تا ارزیابی کامل مزارع خسارت‌دیده، با جدیت ادامه خواهد داشت.

وی افزود: اولین مرحله پرداخت غرامت در نخستین روز بازگشایی بانک‌ها در ۱۵ فروردین ۹۸، برای مزارع ارزیابی‌شده، آغاز خواهد شد.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی، ضمن همدردی با هم‌میهنان سیل زده تاکید کرد: تولیدکنندگان بخش کشاورزی که پیش‌تر بیمه نامه کشاورزی تهیه کرده‌اند، نگرانی نداشته و غرامت آنان پرداخت خواهد شد.

نظام بیمه کشاورزی، طیف گسترده‌ای از ریسک‌های رایج بخش کشاورزی ازجمله سیل، خشکسالی، سرما و یخبندان و بیماری‌های دام و طیور را زیر پوشش حمایتی خود دارد و سالانه، حدود یک و نیم میلیون نفر از کشاورزان، فعالیت تولیدی خود را بیمه می‌نمایند.

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها