کد خبر 44709

معاون اقتصادی استانداری کرمان از بهینه تر بودن کاشت گوجه در رفسنجان نسبت به پسته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از ایسنا،دکتر محمدعلی دهقان پیش از ظهر امروز 25 اسفند ماه در شورای اداری شهرستان رفسنجان اظهار کرد: اقتصاد کشور در شرایط خاصی است و دولت و مجلس قرار است در شش ماه اول سال جدید برنامه‌های خوبی برای آن داشته باشند.

وی با اشاره به وضعیت کشاورزی در شهرستان رفسنجان، افزود: نباید حالت سنتی در پسته‌کاری بماند بلکه باید به سمت کشاورزی مدرن رفت و تعصب روی پسته را کنار گذاشت.

معاون اقتصادی استاندار کرمان تصریح کرد: نزدیک به 70 درصد باغات پسته رفسنجان صرفه اقتصادی ندارند، البته مناطقی در رفسنجان داریم که درآمدشان هنوز قابل توجه است.

دهقان خاطرنشان کرد: در هر هکتار گلخانه هیدروپونیک گوجه صادراتی سه میلیارد تومان درآمد است اما درآمد یک هکتار پسته 100 میلیون تومان است که هزینه‌های کاشت هم هست.

وی با اشاره به لزوم توجه به زیرساخت‌های شهر، خاطرنشان کرد: احداث راه‌آهن کرمان به یزد از طریق رفسنجان 150 کیلومتر از مسیر کم می‌کند که اگر داشته باشیم بسیار مفید است.

معاون اقتصادی استاندار کرمان در همین زمینه افزود: پروژه فاضلاب هوشمند شهر رفسنجان با اعتبار 800 میلیارد تومان بعد از کرمان بزرگترین سرمایه‌گذاری در این زمینه است.

دهقان اظهار کرد: کارگروه رونق تولید و پنجره واحد در استان داریم که سرمایه‌گذارانی که مراجعه می‌کنند تمام استعلامات‌شان توسط مدیرانی که حضور دارند انجام و ظرف مدت یک هفته استعلام دریافت می‌شود و اگر مشکلی باشد تا دو هفته برطرف می‌شود یعنی یک سرمایه‌گذار حداکثر دو هفته مجوزهای خود را دریافت می‌کند.

معاون اقتصادی استاندار کرمان از حذف واسطه برای نهاده‌های مرغداری‌ها خبر داد و افزود: این نهاده‌ها مستقیما از طرف جهاد کشاورزی به دست مراغداران می‌رسد تا دو ماه بعد از عید قیمت مرغ به 11 هزار و 500 تومان به دست مردم می‌رسد، اکنون قیمت مرغ در استان 14 هزار و 400 تومان است.

دهقان یادآور شد: وزن نان نباید کمتر از 520 گرم باشد و کمتر از این میزان جرم محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر

تازه ها