کد خبر 30736

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس می گوید وزارت کشاورزی باید بر قیمت ها نظارت داشته باشد اما صنایع لبنی هر زمان که دلشان بخواهد قیمت ها ر ابالا می برند و آنها شیر را با پایین ترین قیمت از دامداران می خرند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عباس پاپی‌زاده عضو کمیسیون کشاروزی مجلس در پاسخ به اینکه صنایع لبنی قیمت لبنیات را هر زمانی که دلشان بخواهد و به هر میزانی که بخواهند افزایش می‌دهند، چرا هیچ نظارتی بر آنها انجام نمی‌شود، گفت: متأسفانه دستگاه‌های نظارتی در این زمینه بی‌تفاوت هستند، در حالی که خرید شیر از دامداران به پایین‌ترین قیمت انجام می‌شود، اما صنایع لبنی قیمت‌ها را روزبه‌روز بالاتر می‌برند و پول دامداران را با ۳ تا ۴ ماه تأخیر می‌پردازند. 

از پاپی‌زاده سؤال شد که متولی نظارت بر صنایع لبنی کدام نهاد است، گفت:‌ براساس قانون تمرکز وظایف کشاورزی در وزارت جهاد، وزارت جهاد کشاورزی، مسئول تنظیم بازار این گونه محصولات است و باید بر آنها نظارت کنند. 

به گزارش فارس، افزایش قیمت لبنیات در بازار تقریبا هفتگی شده است و قیمت‌ها روزبه‌روز افزایش می‌یابد. آخرین افزایش مربوط به چند روز گذشته است که دوباره حدود ۱۳ درصد به قیمت محصولات لبنی اضافه شد.

صنایع لبنی به 2 دلیل قیمت لبنیات را افزایش می‌دهند نخست اینکه مدعی هستند، با افزایش قیمت ارز قیمت تمام شده بسته بندی آنها بالا رفته است، چرا که لوازمی که برای بسته‌بندی استفاده می‌کنند وارداتی است.

دوم اینکه مدعی هستند حجم ورودی شیر خام به کارخانه‌های لبنی 25 تا 50 درصد کاهش یافته است و کارخانه‌های آنها با ظرفیت کمتری کار می‌کند.

منبع: فارس 

ارسال نظر

تازه ها