کد خبر 27529

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان از امکان ممنوعیت صادرات سیب زمینی به عراق خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، حمیدرضا متین در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پس از بحث ممنوعیت صادرات  گوجه‌فرنگی در حال حاضر بحث سیب‌زمینی در دستور کار دولت قرار گرفته و در صورت آغاز برداشت سیب‌زمینی از سایر استان‌ها و عدم عرضه آن به بازار، ممنوعیت صادرات این محصول نیز به کشور عراق وجود خواهد داشت.

وی افزود: اگر قیمت هر کیلو سیب‌زمینی درشت تر از قیمت 2200 تومان باشد به طور قطع کار صادرات انجام نخواهد گرفت در غیر این‌صورت مازاد محصول به تولیدکنندگان کشور ضربه خواهد زد.

متین در ادامه با بیان اینکه با پیگیری وزارت صنعت، معدن و تجارت مشکلی در رابطه با تأمین کالا و ارزاق عمومی کشور وجود ندارد، افزود: در استان همدان نیز عملا همه کالاها و ارزاق عمومی مردم به وفور وجود دارد و مشکلی در این راستا نیست. 

وی با اشاره به وفور برنج در سطح فروشگاه‌های استان اضافه کرد: در بحث روغن طی بازدیدهای انجام شده در استان تمام انبارها پر و آماده تحویل به بازار هستند و هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان خاطرنشان کرد: در تعدادی از کارخانجات روغن سطح کشور فروش این محصول به علت مشکل تأمین به علت وجود روغن‌کشی شرکت کشت و صنعت خزر قطع شده بود که از سه‌شنبه گذشته مجددا فروش روغن به صورت گسترده انجام گرفته و مرتفع شد.

وی همچنین یادآور شد: از نظر مواد شوینده کشور از صادرکنندگان بوده و مواد اولیه شوینده در کشور تولید می‌شود و تأمین قسمت اعظم مواد شوینده ترکیه را انجام می‌دهد و یکی از واحدهای بزرگ تولید مواد شوینده در استان همدان قرار دارد و مشکلی هم در بحث کمبود آن در استان و کشور نداریم.

 

ارسال نظر

تازه ها