کد خبر 22095

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: در همدان احتکار چندین انبار چای و برنج و مداد شوینده رخ داده است که محتکران دستگیر شدند

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، سردار «بخشعلی کامرانی‌صالح»  از کشف چند انبار احتکار کالا به ارزش 300 میلیون تومان در همدان خبر داد و گفت: طی دو هفته اخیر با تشکیل تیم‌های بازرسی و همکاری تعزیرات حکومتی استان همدان چند انبار احتکار کالا در همدان کشف شده است.

وی یکشنبه 21 مرداد در جمع خبرنگاران، با بیان این‌که 10 نفر در این زمینه دستگیر شده‌اند، افزود: این انبارها حاوی یک هزار کارتن مواد شوینده، برنج، چای و سایر اقلام مورد نیاز مردم بوده است

وی درباره اقدامات انجام شده توسط پلیس طی سالجاری اظهار کرد: 350 هزار تماس تلفنی با پلیس 110 طی این مدت ثبت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت که بخشی از تماس‌ها به منظور دریافت راهنمایی و عمده آن عملیاتی بوده است.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان این‌که 5000 شبگرد، نگهبان محل و سرایدار در سطح استان ساماندهی شده است، خاطرنشان کرد: در حوزه مبارزه با موادمخدر نیز عملیات‌های متعددی صورت گرفت و 2.5 تن انواع موادمخدر در سطح استان کشف و ضبط شد.

کامرانی‌صالح با بیان این‌که 185هزار فقره اوراق و احکام قضایی در حوزه کلانتری و پاسگاه‌ها وجود داشته است، اضافه کرد: 79 دستگاه خودرو و 19 موتورسیکلت در راستای مبارزه با موادمخدر توقیف و  4 هزار مصرف‌کننده و توزیع‌کننده خُرد نیز در این راستا دستگیر شدند.

وی با بیان این‌که بیش از 30 هزار مراجعه‌کننده به کارشناسان پلیس در حوزه‌های مختلف آموزش همگانی انجام شد، تصریح کرد: هر دوشنبه به صورت یک هفته در میان و به شکل میدانی در پلیس 197 با مردم دیدار داریم که حدود 600 نفر طی این مدت ملاقات حضوری داشته و مشکلات با حضور معاونان مورد بررسی قرار گرفت و بیش از 12 هزار تماس تلفنی 197 از طریق سامانه ثبت شد.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: در حوزه فضای مجازی 300 فقره پرونده قضایی وجود داشته و 118 نفر در این زمینه دستگیر شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد افزایش یافته است.

کامرانی‌صالح با بیان این‌که بیش از 85 درصد پرونده‌ها در حوزه فضای مجازی کشف و ضبط شد، گفت: در حوزه فضای مجازی به منظور اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی همکاران در پلیس فتا بیش از 14 هزار نفر تحت آموزش قرار گرفتند.

وی با بیان این‌که 12 باند سرقت خودرو، موتورسیکلت و منزل از ابتدای سال تا کنون متلاشی و بیش از 100 سارق سابقه‌دار نیز دستگیر شدند، اضافه کرد: جرائم خشن در استان همدان 21 درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به افزایش سرقت‌های خُرد در استان گفت: 92 باند قاچاق طی این مدت در استان متلاشی شده و این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.

کامرانی‌صالح با بیان این‌که در حوزه مبارزه با کالای قاچاق در استان نیز 989 میلیارد ریال ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در این بازه زمانی بوده است، اظهار کرد: با وجود افزایش ترددها در محورهای مواصلاتی استان شاهد کاهش 10 درصدی تصادفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

وی با بیان این‌که در حوزه معاونت وظیفه عمومی 3000 نفر شامل معافیت تحصیلی شده‌اند، ادامه داد: بیش از 5 هزار نفر از مشمولان نیز طی این مدت به خدمت سربازی اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: در حوزه نظارت بر اماکن 2 هزار و 500 فقره مجوز کسب، 13 هزار فقره گواهینامه رانندگی صادر و 2 هزار و 900 فقره موتورسیکلت و 5 هزار فقره خودرو نیز شماره‌گذاری شد.

کامرانی‌صالح با بیان این‌که باید فرهنگسازی به منظور کاهش تصادفات، کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه معضل موادمخدر و حوزه فرهنگی صورت گیرد، گفت: اعزام بیش از 3 هزار و 400 حاجی از مرز هوایی انجام شد.

وی درباره کودک‌ربایی یک ماه پیش همدان نیز خاطرنشان کرد: این کودک را در کمتر از 24 ساعت سالم آزاد کرده و به خانواده بازگرداندیم.

فرمانده انتظامی استان همدان در بخش دیگری از سخنانش با بیان این‌که ناکارآمدی مدیران و توطئه دشمنان باعث ایجاد مشکل در حوزه اقتصادی کشور شده است، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان به دنبال ایجاد فاصله بین سه رکن دین و دین باوری، رهبری و مردم بودند و هستند و با حذف یکی از این سه رکن تضمینی برای انقلاب نیست.

کامرانی‌صالح با بیان این‌که دین اسلام کامل است به طوریکه از 1400 سال پیش تا کنون به تمامی مسائل زندگی انسان پرداخته است، ادامه داد: دشمنان در این حوزه ناکام ماندند و نتوانستند این رکن اصلی را حذف کنند.

وی با بیان این‌که دشمنان نتوانستند هیچ‌گونه ضعفی در سبک زندگی امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری پیدا کنند، عنوان کرد: دشمنان برای خسته کردن مردم اقدامات بسیاری از جمله جنگ تحمیلی و گروهک‌های تروریستی را ترتیب داده و فشارهای مختلفی وارد کردند و از ایجاد جنگ نرم و فشار اقتصادی بر مردم کوتاهی نکردند.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان این‌که تمام هم و غم دشمن این است که مردم را خسته کند و آنها در سختی قرار گیرند و از ارزش‌های خود دست بکشند، اظهار کرد: سوءمدیریت و عدم مدیریت در بخش‌های مختلف جامعه وجود دارد اما برای عبور از این جنگ اقتصادی و پیچ تاریخی مهم باید تلاش کنیم.

کامرانی‌صالح با تأکید بر این‌که مطالبات مردمی به حق است، بیان کرد: با مدیریت جهادی، تفکر بسیجی، تلاش موثر و احساس مسئولیت مدیران از این گردنه‌های سخت عبور خواهیم کرد.

وی با بیان این‌که سوءمدیریت‌های موجود در حوزه اقتصادی قابل بخشش نیست، گفت: بخشی از مشکلات اقتصادی حاصل تحریم‌ها، فشار و عملیات روانی دشمن برای جدا کردن مردم از انقلاب و نظام است.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان این‌که امروز مطالبات به حق وجود دارد اما توسط دشمنان مطرح می‌شود و دشمنان دایه مهربان‌تر از مادر شده‌اند و هر روز پیام تجمع در یک شهر و یک خیابان را می‌دهند، افزود: رسانه‌ها در خنثی کردن توطئه دشمنان نقش بسیار مهمی دارند و باید آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی در جامعه صورت گیرد تا بتوانیم موقعیت‌ها و مطالبات را تشخیص دهیم.

کامرانی‌صالح با بیان این‌که ناکارآمدی مدیران و توطئه دشمنان باعث ایجاد مشکل در حوزه اقتصادی شده است، ادامه داد: امروز دشمن در حوزه جنگ اقتصادی هزار برابر جنگ سخت وارد شده و از خلأهای پیش‌آمده استفاده می‌کند و نباید از این امر غفلت کنیم چرا که دشمن به دنبال نابودی اصل ماست.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به فعالیت رسانه‌ها در فضای مجازی، خواستار آگاه‌سازی مردم از اهداف شوم دشمنان شد و گفت: باید دروغ‌پردازی دشمنان را خنثی کنیم و رسانه‌ها به عنوان کاتالیزور اطلاع‌رسانی سریع در زمینه اهداف دشمنان را داشته باشند.

وی از خبرنگاران خواست برای شفاف‌سازی و آگاه کردن مردم تلاش کنند و اظهار کرد: خبرنگاران سربازان خط مقدم این جنگ نرم هستند و تشکیل اتاق‌فکر با رسانه‌ها یکی از مصوبات این جلسه باشد.

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

تازه ها