کد خبر 19513

وزیر بهداشت ایران در دیدار با وزیر اقتصاد آذربایجان در خصوص راهکارهای افزایش همکاری های اقتصادی و دارویی صحبت کردند.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"، به نقل از آذرنیوز، در دیدار سید حسن قاضی زاده هاشمی- وزیر بهداشت- با شاهین مصطفی اف- وزیر اقتصاد آذربایجان- در باکو، ۲ طرف راهکارهای افزایش همکاری های اقتصادی و دارویی را بررسی کردند. وزیر بهداشت قرار است در جریان این سفر از مجموعه دارویی پیراللهی که با سرمایه‌گذاری مشترک ۲ کشور تاسیس شده است دیدن کند.  

۲ طرف هم چنین در خصوص سرمایه‌گذاری‌های مشترک بیشتر برای تولید دارو و کسب و کارهای پزشکی به بحث و تبادل نظر پرداختند. آقای هاشمی نیز در این دیدار خواهان ارتقای مناسبات دو کشور شد و بر اهمیت همکاری‌های مشترک تاکید کرد. ۲ کشور در حال تقویت روابط مشترک خود و انجام پروژه‌های اقتصادی مشترک کلان هستند.

طی ۴ سال گذشته ۱۰ دیدار بین سران ۲ کشور و بیش از ۱۰۰ دیدار بین هیات های عالی رتبه انجام شده است و ۴۰ سند همکاری به امضای طرفین رسیده است. ایران ۳.۱ میلیارد دلار در آذربایجان سرمایه گذاری کرده است و بیش از ۷۰۰ شرکت ایرانی در زمینه های گوناگون چون صنعت، ساخت و ساز، خدمات، ارتباطات، تجارت، حمل و نقل و کشاورزی در این کشور به ثبت رسیده است.

کریدور جنوب به شمال نیز از دیگر زمینه های مهم همکاری بین ۲ طرف است. سال گذشته ۱۹هزار گردشگر آذربایجانی از ایران و ۳۶۳هزار گردشگر ایرانی از آذربایجان دیدن کرده‌اند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

ارسال نظر

تازه ها