کد خبر 19188

یک نماینده مجلس شورای اسلامی

یک نماینده مجلس عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی از ممنوعیت صادرات 18محصول اساسی توسط وزارت کشاورزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری "بااقتصاد"،علی اکبری عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به بررسی تامین امنیت غذایی در زمان تحریم‌ها در این کمیسیون، اظهار داشت: کمیسیون کشاورزی جلسات متعددی با دستگاه‌های مربوطه از جمله وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت برگزار کردند.

وی افزود: وزارت جهادکشاورزی طی جدولی صادرات 18 محصول اساسی از جمله جو، گندم و جو‌دو‌سر وغیره را ممنوع اعلام کرده است. همچنین قرار است تا به نهاده‌ها مانند ذرت، کنجاله و سویا ارز مبادله‌ای اختصاص یابد تا از طریق واردات کمبود این محصولات در کشور جبران شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه جلسات کمیسیون با دستگاه‌های ذیربط درباره تامین امنیت غذایی در زمان تحریم‌ها ادامه دارد، تصریح کرد: قرار است ارگان‌ها طی گزارشی نیازها و تولیدات کشور را به کمیسیون کشاورزی ارائه کنند.

اکبری با بیان اینکه در این گزارش‌ها جدول ظرفیت‌های انبار و ذخیره‌سازی محصولات نیز باید برآورد می‌شود، تاکید کرد: در این زمینه دستگاه‌های مربوطه باید از ظرفیت موجود به بهترین وجه بهره‌برداری کنند و یا در صورت نیاز ظرفیت‌سازی کنند.

منبع  : خبرگزاری تسنیم 

ارسال نظر

تازه ها