کد خبر 13821

با تامین سرمایه مناسب

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با اشاره به مشکلات این صنایع و تلاش برای رفع آنها گفت:مقرر شده در سال جاری با تامین سرمایه مناسب 10 درصد از صنایع کوچک صادرات گرا شوند

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، نجفی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در برنامه تیتر امشب در خصوص مشکلات واحدهای تولیدی گفت:بخشی از مشکلات تولید همچون مالیات، بیمه، تامین نقدینگی به صورت عام است که به بیشتر واحدهای تولیدی درگیر آن هستند.

وی ادامه داد:بخشی مشکلات همچون تامین تکنولوژی روز، بهبود کیفیت، بازار یابی نیز در هر کدام از واحدهای تولید باید به صورت جداگانه بررسی و حل و فصل شود که بدین منظور 1000 مشاور در سازمان صنایع کوچک استخدام شده تا مشکلات هر واحد را به طور جداگانه شناسایی کنند و برای رفع آن راهکارهای مناسب ارائه دهند.

نجفی با بیان اینکه حرکت های خوبی در راستای تقویت صنایع کوچک شده گفت: در این راستا  بازسازی و نوسازی 1700 واحد صنایع کوچک در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: همچنین مقرر شده در سال جاری با تامین سرمایه مناسب از محل تسهیلات اعطایی10 درصد از صنایع کوچک صادرات گرا شوند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک در خصوص راهکار رفع مشکل تامین سرمایه در گردش واحد ها تصریح کرد:بانک در این شرایط باید با تمام توان وارد شوند؛طی جلساتی که  با مدیران بانک ها داشتیم قرار شد شرایطی ایجاد شود تا روند تامین سرمایه در گردش  واحد های تولیدی تسریع شود و هر درخواست بیش از یک ماه طول نکشد.

وی در خصوص زمان بازپرداخت اقساط تسهیلات گفت:زمان بازپرداخت با توافق با بانک ها انجام می شود البته در مناطق محروم شرایط خاص و بهتری دارد.

بر اساس این گزارش هاشمی رئیس  هیات مدیره یک شهرک صنعتی در خصوص مشکلات تولید کنندگان اظهار داشت:تسهیلات 18 هزار میلیارد تومانی، مشکلات صنایع کوچک را به طور کامل برطرف نکرده چراکه  این مبالغ بیشتر به بنگاههایی اعطا شده که زیاد مشکلی نداشتند و تولیدکنندگانی که به دلیل مشکلات مالی چک برگشتی داشتند نتوانستند از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی ادامه داد :همچنین زمان بازپرداخت  6 ماه ، یک سال و 18 ماه در شرایط موجود برای تولید کنندگان سخت است و باید زمان تنفس بیشتری برای بازپرداخت اقساط در نظر گرفته شود.

هاشمی گفت: برای حمایت از تولید باید جلوی صادرات بی رویه مواد اولیه گرفته شود تا فضای کسب و کار بهبود یافته و زمینه برای تولید داخلی فراهم شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

تازه ها