کد خبر 1083

وزیر صنعت در نامه به وزیر اقتصاد :

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار تجهیز واحدهای خرده‌فروشی به صندوق مکانیزه فروش در زمان‌بندی مناسب شد.

به گزارش چایگاه خبری "بااقتصاد"  وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی خواستار تجهیز واحدهای خرده‌فروشی به صندوق مکانیزه فروش در زمان‌بندی مناسب شد.

در این نامه آمده است: در راستای اجرای مفاد بند 23 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مشعر بر شفاف و روان‌سازی نظام توزیع و قیمت‌گذاری و روزآمدسازی شیوه‌های نظارت بر بازار، به‌منظور اصلاح رویه اطلاع‌رسانی قیمت و واگذاری درج و نصب برچسب قیمت به آخرین حلقه شبکه توزیع، حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و توزیع‌کنندگان و اصلاح نظام قیمت‌گذاری و ایجاد بازار رقابتی مؤثر و مناسب پیشنهاد شد، محل نصب قیمت از روی برخی کالاها (بیسکویت، شیرینی، کیک، شکلات،‌ انواع چیپس، اسنک، صنایع سلولزی و بهداشتی، انواع محصولات کارخانه‌ای کنسرو، کمپوت، سس، ترشی، شور، مربا و عسل) از محل کارخانه آخرین حلقه شبکه توزیع (خرده‌فروشی‌ها) منتقل شود.

ملاحظه: 1- بر این اساس ابلاغیه‌های شماره 60/134003 مورخ 9/6/96 و 60/119259 مورخ 22/5/96 صادر شد. اجرای کامل طرح موردنظر مستلزم ایجاد شفافیت در فرآیند هزینه و درآمد واحدهای خرده‌فروشی و تجهیز این واحدها به صندوق مکانیزه به‌عنوان یکی از الزامات اجرا می‌باشد. 2- به‌منظور فراهم شدن شرایط مناسب برای اجرای طرح، متعاقباً زمان اجرا تا فراهم شدن شرایط و زیرساخت‌های لازم به تعویق افتاده است.

خواهشمند است دستور فرمائید به استناد ماده 3 تصویب‌نامه شماره ه/53401ت/46906 مورخ 24/4/96 هیأت وزیران سازمان امور مالیاتی با اولویت نسبت به تجهیز واحدهای خرده‌فروشی به صندوق مکانیزه فروش در زمان‌بندی مناسب و طی فرآیند کوتاه‌مدت اقدام نماید.

بدیهی است که این وزارت آمادگی لازم جهت هر گونه همکاری برای تجهیز اصناف به صندوق‌های مکانیزه فروش را اعلام می‌نماید.

 

 

ارسال نظر

تازه ها