کد خبر 94180

اخبار بازار سهام آمریکا - آمریکا

شاخص‌های سهام آمریکا در ادامه رشد بازارهای سهام آسیا و اروپا ساعات ابتدایی اولین روز هفته را با رشد آغاز کردند و دو شاخص اس اند پی و نزدک کامپوزیت رکود تاریخی خود را پشت سر گذاشته‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های آمریکایی اولین روز هفته را در ادامه رشد بازارهای سهام آسیایی و اروپایی با صعود آغاز کردند.

شاخص داوجونز اکنون در ساعات ابتدایی بازار 250 واحد معادل 1 درصد افزایش یافته است و شاخص اس اند پی نیز 0/8 درصد افزایش یافته و نزدک نیز به همین میزان کار خود را در اولین روز هفته آغاز کرده است.  رشد امروز شاخص‌های سهام آمریکا باعث شده است که هم نزدک و هم اس اند پی رکود کل تاریخ خود را بزنند و افت سنگین دوران شیوع کرونا را جبران کنند.

رشد شاخص‌های سهام در اولین روز هفته در حالی آغاز شده است که آمار ابتلا به کرونا در ایالات متحده اکنون با کاهش روبرو شده است.

طبق آماری که دانشگاه جانز هاپکینز منتشر کرده است میانگین ابتلا به کرونا در روزهای اخیر به 49 هزار نفر کاهش یافته در حالی که تا پیش از این حداقل روازنه 70 هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا شناسایی می‌شد.

آمار رسمی دیروز ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده حدود 37 هزار نفر بوده است و سرمایه‌گذاران به روند کاهشی ابتلا به ویروس و همچنین آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا و پلاسمادرمانی امیدوار شده‌اند.

«تام لی» تحلیل‌گر بازار سهام آمریکا گفته است که در صورت ادامه این روند بازار سهام در روزها و ماه‌های آینده صعودی خواهد بود و سرمایه‌ها دوباره در آمریکا به جریان خواهند افتاد.

دونالد ترامپ نیز دیروز در کنفرانس خبری خود گفت که پلاسمادرمانی تاکنون 35 درصد آمار مرگ و میر بر اثر کرونا را کاهش داده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها