کد خبر 94173

با تقویت دلار و بهبود فعالیت اقتصادی در آمریکا

روند کاهشی نرخ اونس جهانی همچنان ادامه دارد و اکنون با تقویت شاخص دلار و بهبود فعالیت های اقتصادی در ایالات متحده و جهان هر اونس با 0/3 درصد کاهش به 1933 دلار رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بهبود ارزش دلار و تقویت فعالیت های اقتصادی در آمریکا در روز دوشنبه سبب شد از میزان جذابیت طلا در بازارهای جهانی کاسته و بهای فلز زرد رو به کاهش گذارد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، اکنون بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ‌۰.۳ درصد کاهش به یک هزار و ۹۳۳ دلار و ۳۷ سنت رسیده است.

همچنین در بازارهای آمریکا نیز بهای فلز زرد با افت ۰.۴ درصدی در سطح یک هزار و ۹۱۰ دلار و ۱۰ سنتی ایستاده است.

همچنین از سوی دیگر، بن بست ایجاد شده در مذاکرات قانون کمک مالی کرونا بین دموکرات‌ها و جمهوریخواهان آمریکا یکی از دیگر دلایل افت بهای جهانی طلا به حساب می آید.

یک روز پس از تصویب بسته کمک مالی ۲۵ میلیارد دلاری جدید از سوی مجلس نمایندگان آمریکا برای سرویس پستی این کشور، جمهوریخواهان به شدت با این طرح مخالفت کردند.

کاهش بهای طلا در هند:

گفتنی است، تشدید بحران کرونا که هر روز به شمار قربانیان آن افزوده می شود، سبب شده تا بهای طلا در هند که پس از چین دومین مصرف کننده بزرگ این فلز گرانبها در دنیا به شمار می آید، با کاهش روبرو شود.

گزارش ها حاکی است، باوجود تخفیفات بیشتر از سوی جواهر فروشی ها در هند، خریداران تمایل بسیار اندکی برای خرید طلا از خود نشان می دهند.

 بهای طلا اکنون در هند ۵۱ هزار و ۸۰۰ روپیه معادل ۶۹۱ دلار و ۲۴ سنت در هر ۱۰ گرم به فروش می رسد.

 اوایل مرداد ماه نیز بهای طلا در هند با رکود بسیار بی سابقه ای روبرو شد.

بر اساس این گزارش، دراوایل مرداد ماه در هند هر ۱۰ گرم طلا حدود ۵۰ هزار و ۹۴۸ روپیه  معادل ۶۸۱ دلار و ۲۱ سنت معامله شد

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها