کد خبر 94006

روسیه به ترکیه هشدار داد تا هرچه سریعتر از مناطق تحت کنترلش در سوریه خارج شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آدمیرال الکساندر شربیتسکی، رئیس مرکز روسیه برای آشتی نیروهای متخاصم در سوریه در جمع خبرنگاران گفت: ارتش روسیه از ترکیه می‌خواهد که خشونت در مناطق تحت کنترل خود در سوریه را متوقف کند.

وی افزود: ما از ترکیه می‌خواهیم تا تدابیر لازم را برای اطمینان از نظم در سرزمین‌هایی که نیروهای مسلح ترکیه حضور دارند، اتخاذ کرده و اقدامات نیروهای مسلح تحت کنترل خود را متوقف کند.

رئیس مرکز روسیه برای آشتی نیروهای متخاصم در سوریه اشاره کرد که مردم سوریه از خشونت نیروهای مسلح طرفدار ترکیه مستقر در منطقه عملیات "چشمه صلح" به ارتش روسیه شکایت می‌کنند.

شربیتسکی افزود: به مرکز آشتی احزاب متخاصم و مقامات سوریه شکایاتی از سوی مردم نواحی شمال شرقی سوریه در خصوص خودسر بودن تشکل‌های مسلح طرفدار ترکیه مستقر در منطقه عملیاتی نیروهای مسلح ترکیه "چشمه صلح" می‌رسد.

به گفته وی، سوریه بارها موارد خشونت آمیز شبه نظامیان علیه غیرنظامیان را به ثبت رسانده است. شربیتسکی تأکید کرد که درگیری‌های زیادی بین گروه‌های مختلف شبه نظامی وجود دارند که منجر به کشته شدن غیرنظامیان می‌شوند. چنین اقدامات غیرقانونی منجر به یک بحران گسترده اقتصادی-اجتماعی و به خطر افتادن جان و سلامتی هزاران غیرنظامی سوری می‌شود./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها