کد خبر 93945

وزارت کار آمریکا گزارش داد

وزارت کار آمریکا در گزارشی اعلام کرد آمار بیکاران هفتگی ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور دوباره به بالای یک میلیون نفر بازگشت و این در حالی است که اقتصاددانان پیش بینی آمار زیر یک میلیون نفر را داشتند.

به گزارش پایگاه خبی بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، وزارت کار آمریکا گزارش داد تعداد کسانی که در هفته منتهی به 15 آگوست 2020 برای بیمه بیکاری ثبت نام کرده‌اند دوباره به 1 میلیون و 106 هزار نفر رسید که بازگشتی دوباره به بالای یک میلیون نفر است و نگرانی را درباره وضعیت اقتصاد ایالات متحده افزایش داده است.

اقتصاددانان در نظرسنجی شرکت داوجونز انتظار داشتند که حدودا 923 هزار نفر به تعداد بیکاران افزوده شود اما داده‌های واقعی بالای یک میلیون نفر بود.

این در حالی است که در هفته پیش از آن تعداد بیکاران در ایالا متحده 971 هزار نفر بود که برای اولین بار از زمان شیوع ویروس کرونا آمارها به زیر یک میلیون نفر رسید.

5

حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال این است که یک بسته تشویقی دیگری به میزان هفته ای 600 دلار را تصویب کند. در اوایل این هفته تعداد 100 نفر از نمایندگان این حزب در نامه‌ای به نانسی پلوسی خواهان تصویب یک بسته تشویقی کوچکتری برای مقابله با آسیب‌های ناشی از ویروس کرونا بر اقتصاد کشور است و جمهوری خواهان نیز حمایت خود را پیش از این از تصویب بسته تشویقی با نرخ کمتری اعلام کرده‌اند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها