کد خبر 93944

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

شاخص‌های سهام آمریکا در معاملات دیروز با وجود آمار بیکاری هفتگی بالای یک میلیون نفر به لطف افزایش قیمت سهام غول‌های فناوری کار خود را با رشد به پایان رساندند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های سهام آمریکا کار خود در معاملات روز پنجشنبه را در حالی سپری کردند که آمار بیکاری در هفته اخیر طبق گزارش وزارت کار آمریکا بالای یک میلیون نفر بود.

طبق گزارشی که وزارت کار امریکا دیروز منتشر کرد تعداد 1 میلیون و 106 هزار نفر درخواست بیمه بیکاری داده‌اند و این در حالی است که اقتصاددانان در نظرسنجی داوجونز انتظار بیکاری حدود 923 هزار نفر را در هفته منتهی به 15 آگوست داشتند. هفته گذشته برای اولین بار از زمان شیوع ویروس کرونا آمار بیکاران هفتگی در آمریکا به زیر 1 میلیون نفر رسید.

بعد از انتشار این گزارش شاخص داوجونز 46 واحد معادل 0/2 درصد افزایش یافت و شاخص اس اند پی نیز رشد 0.3 درصدی را تجربه کرد. شاخص نزدک کامپوزیت به لطف افزایش سهام غول‌های فناوری با رشد 1.1 درصدی به کار در معاملات دیروز پایان داد.

در معاملات دیروز باز هم غول‌های فناوری پیشتاز صعود شاخص‌ها بودند و قیمت سهام شرکت‌های فیس‌بوک و اپل به ترتیب معادل 2.4 و 2.2 درصد افزایش یافتند. همچنین دو شرکت آمازون و مایکروسافت نیز به ترتیب رشد 1 و 2.3 درصدی را تجربه کردند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها