کد خبر 93943

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

شاخص‌های سهام آسیا در معاملات آخرین روز هفته به دنبال انتشار داده‌های اقتصادی در آمریکا کار خود را با رشد به پایان رساندند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های سهام آسیایی در معاملات آخرین روز هفته بعد از انتشار داده‌های اقتصادی آمریکا صعود کردند.

شاخص سهام کوسپی کره‌جنوبی بعد از افت روز پنجشنبه در معاملات بعد از ظهر جمعه رشد 2.13 درصدی را تجربه کرد و این در حالی است که این کشور با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا مواجه شده است.

در چین نیز شاخص شانگهای رشد 0/7 درصدی را تجربه کرد و شاخص شنزن جزئی نیز کار خود را با رشد 1.51 درصدی به پایان رساند. همچنین شاخص بورس هنگ‌کنگ 1.25 درصد رشد کرد.

در ژاپن نیز شاخص نیککی رشد کمتر از نیم درصدی را تجربه کرد و شاخص تاپیکس نیز 0/4 درصد افزایش یافت. شاخص بورس استرالیا نیز تقریبا در حوالی صفر تابلو و بدون تغییر محسوسی کار خود را به پایان رساند.

در همین حال شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک بدون ژاپن رشد 1.1 درصدی را در روز آخر هفته ثبت کرد.

وزارت کار آمریکا روز پنجشنبه آمار هفتگی اشتغال را اعلام کرد که بر اساس آمار منتشر شده تعداد کسانی که درخواست بیمه بیکاری داده‌اند باز هم بالای یک میلیون نفر بود و این در حالی است که اقتصاددانان در نظرسنجی داوجونز پیش بینی کرده بودند 923 هزار نفر به تعداد بیکاران اضافه خواهد شد.

انتخای خبر 

ارسال نظر

تازه ها