کد خبر 93923

فرانسوی ها اعلام کردند که از حکم دادگاه رفیق حریری دفاع کرده و استقبال می کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: "این تصمیم مهمترین نقطه عطف در مبارزه با مصونیت از اقدامات تروریستی است و خانواده‌های قربانیان و همچنین جامعه جهانی مشتاقانه منتظر این حکم بودند".

در این بیانیه همچنین آمده است: "فرانسه همه جا متعهد به مبارزه با مصونیت از مجازات است. از زمان تأسیس طبق قطعنامه ۱۷۵۷ شورای امنیت سازمان ملل، فرانسه از دادگاه ویژه لبنان در زمینه بودجه و فنی حمایت کرده و به این کار ادامه خواهد داد".

وزارت خارجه فرانسه تصریح کرد که حکم دادگاه ویژه لبنان باید کاملا اجرایی شود و امور این دادگاه در مورد ترور جورج حاوی و اقدام به ترور مروان حماده و الیاس المر نیز ادامه یابد.

در این بیانیه اشاره شد: "فرانسه از این فرصت استفاده می‌کند تا به یاد رفیق حریری، نخست وزیر فقید لبنان و ۲۱ نفر دیگر کشته شده در حمله ۱۴ فوریه ۲۰۰۵ که تجسم جنگ برای حاکمیت کشور خود بودند، ادای احترام کند و اقدامات ما در لبنان با همان روحیه است".

وزارت خارجه فرانسه همچنین تاکید کرد: "فرانسه متعهد است که براساس اصلاحات بلندپروازانه، از جمله حاکمیت قانون، عدالت و مبارزه با مصونیت از مجازات، به احیای لبنان بپردازد. این آرزوهایی است که به شدت توسط مردم لبنان ابراز شده است"./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها