کد خبر 93777

به دنبال گرمای شدید در ایالت کالیفرنیا که در یک قرن اخییر بی سابقه بوده است برق در این ایالت جیره بندی شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به گزارش رویترز، آژانسی که شبکه برق کالیفرنیا را اداره می‌کند، هشدار داد که میلیون‌ها خانه این ایالت احتمالا با خاموشی‌های اجباری به دلیل بالا رفتن مصرف انرژی ناشی از موج شدید گرما روبرو هستند. 

مقامات اپراتور سیستم کالیفرنیا ایندیپندنت اعلام کردند که اوج مصرف برق در روز دوشنبه از میزان عرضه چهار هزار و ۴۰۰ مگاوات عبور کرده که این مقدار برابر است با برق مورد نیاز سه میلیون و ۳۰۰ هزار خانه. 

«رالف کاوانا» مدیر انرژی شورای دفاع از منابع طبیعی نیز گفت: چنین کمبود شدید انرژی درواقع بزرگترین نقصان را در شبکه برق کالیفرنیا از سال ۲۰۰۱میلادی به این سو نشان می‌دهد. وی تاکید کرد برای نخستین بار از زمان بحران انرژی در سال ۲۰۰۱ مقامات دولتی در کالیفرنیا به سمت قطع کردن عمدی برق روی آورده‌اند.  

موج گرمای کنونی که از روز جمعه بخش‌هایی از کالیفرنیای جنوبی را دربرگرفته، فشار بسیاری به سیستم انرژی مناطق غربی ایالات متحده وارد کرده و انتظار می‌رود این گرما تا فردا چهارشنبه ادامه داشته باشد. 

گرمترین درجه حرارت ثبت شده در کره زمین که در یک قرن اخیر و احتمالا تاکنون بی‌سابقه بوده مربوط به روز یکشنبه هفته جاری در دره مرگ کالیفرنیا است که دمای ۱۳۰ فارنهایت (۵۴.۴ سانتیگراد) را نشان می‌دهد. 

از سوی دیگر، در شرایطی که بسیاری از مردم کالیفرنیا که بیش از هر ایالت دیگری در آمریکا درگیر کووید-۱۹ است از ترس ابتلا در خانه مانده‌اند، قطعی برق سبب شده مردم به دلیل قطعی برق گرمای شدید را تجربه کرده و یا برای فرار از گرما به بیرون از خانه‌ها بروند.  

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها