کد خبر 93770

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

شاخص اس اند پی در معاملات دیروز بازار سهام آمریکا برای ساعاتی رکورد تاریخی خود در تاریخ 19 فوریه و قبل از کرونا را جابجا کرد اما دوباره با عرضه‌های سنگین در آستانه این رکورد قرار گرفت و نتوانست این مقاومت مهم را بشکند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آمریکا اولین روز هفته را با ترکیبی از روندهای مثبت و منفی آغاز کرد و شاخص اس اند پی دوباره نتوانست رکورد تاریخ 19 فوریه را پشت سر بگذارد.

در معاملات روز دوشنبه شاخص داوجونز 86 واحد معادل 0/3 درصد افت کرد و شاخص اس اند پی نیز رشد 0/3 درصدی را در معاملات دیروز ثبت کرد. حرکت شاخص اس اند پی به نحوی بود که در ساعات ابتدایی توانست رکورد 19 فوریه خود را که بالاترین رکورد تاریخ این شاخص بود برای ساعاتی جابجا کند اما دوباره تحت تاثیر عرضه های سنگین قرار گرفت و پایین آمد و نهایتا رشد اندک 0/3 درصدی را در تابلوی معاملات ثبت کرد.

همچنین شاخص نزدک کامپوزیت تحت تاثیر رشد غول‌های فناوری 1 درصد افزایش یافت.

در معاملات دیروز بازار سهام آمریکا شرکت‌های معدن طلای آمریکا رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه کردند به طوری که ارزش سهام «باریک گولد» 12 درصد افزایش یافت. این اتفاق زمانی افتاد که وارن بافت سرمایه‌گذار معروف آمریکایی افشا کرد که در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده است. افزایش قیمت سهام این شرکت بر سایر شرکت‌های دیگر همرده خود تاثیر مثبت بر جای گذاشت و دو شرکت معروف «نیومانت» و «فریپورت مک‌کوران» رشد قابل توجهی را تجربه کردند.

همچنین دیروز غول‌های فناوری روند رو به رشدی را تجربه کردند و شرکت‌های آمازون، آلفابت، مایکروسافت حداقل 0/6 درصد در معاملات دیروز افزایش یافتند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها