کد خبر 93765

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

اقدامات سختگیرانه دولت ایالات متحده علیه دو شرکت هواوی و تیک تاک منجر به ایجاد ترکیبی از روندهای مثبت و منفی در بازار سهام آسیا در معاملات روز سه‌شنبه شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آسیا تحت تاثیر تحریم‌های آمریکا علیه شرکت هواوی چین ترکیبی از روندهای مثبت و منفی را تجربه کرد.

در چین شاخص شانگهای 0/4 درصد افزایش یافت و شنزن جزئی نیز حدود 0/3 درصد به ارزش خود در بازار اضافه کرد. شاخص بورس هنگ‌کنگ نیز حدود 0/2 درصد رشد کرد.

در ژاپن شاخص نیککی 0/2 درصد افت کرد و شاخص تاپیکس نیز بدون تغییر محسوس نسبت به دیروز به کار خود پایان داد. همچنین شاخص کوسپی کره جنوبی با کاهش 0/1 درصدی در معاملات بعد از ظهر روز سه‌شنبه روبرو شد.

در میان بازارهای آسیایی شاخص بورس استرالیا بهترین عملکرد را از خود به جا گذاشت و شاخص ASX200 رشد 0/7 درصدی را در معاملات بعد از ظهر آسیا تجربه کرد. طبق صورت جلسه رزرو بانک استرالیا در حال حاضر و با توجه به وضعیت کنونی نیازی به اتخاذ اقدامات فوری وجود ندارد و همین امر باعث شد شاخص‌ها با رشد مواجه شوند.

در همین حال شاخص MSCI آسیا پاسیفیک به غیر از ژاپن رشد 0/4 درصدی را تجربه کرد.

دونالد ترامپ در راستای ادامه فشار بر شرکت‌های چینی حدود 38 شرکت مرتبط با هواوی چین را تحریم کرد با این هدف که از دسترسی این شرکت به تکنولوژی مورد نیاز خود جلوگیری کند. دولت آمریکا همیشه بر این عقیده بوده است که این شرکت تحت کنترل حزب کمونیست چین اداره می‌شود.

ترامپ همچنین روز جمعه از شرکت «بایت دنس» خواست که «تیک تاک بیزنس آمریکا» خود را ظرف 90 روز آینده به فروش برساند و در همین راستا شرکت «اوراکل» مذاکرات خرید این شرکت را آغاز کرده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها