کد خبر 93756

رئیس شورای روابط خارجه آمریکا در سخنانی اعلام کرد لبنان به دلیل اینکه مستلزامات ثبات سیاسی را ندارد یک کشور شکست خورده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، ریچارد هاس، رئیس کمیته روابط خارجه آمریکا و مدیر اسبق سیاست‌گذاری‌های وزارت خارجه این کشور ادعا کرد: آنچه در واقعیت رخ می‌دهد هرگز منجر به ثبات و اصلاحات نخواهد شد.

هاس درباره این‌که آیا اصلاحات در لبنان رخ می‌دهد، گفت: تصور نمی‌کنم این امر اتفاق بیفتد هیچ پیش‌نیاز اساسی برای ثبات سیاسی یا اصلاحات سیاسی در لبنان وجود ندارد.

او افزود: ناراحت‌کننده است که بگویم شاهد این رویداد در لبنان نیستم و به نظر می‌رسد تعریف برای لبنان این است که آن یک کشور شکست خورده است.

هاس در اظهاراتی مداخله‌جویان گفت: لبنان برای دهه‌ها زیر تخیلات جمعیتی زندگی کرده و حزب‌الله لبنان در این کشور حضور دارد. من به راحتی می‌گویم مستلزمات اساسی ثبات سیاسی یا اصلاحات سیاسی در این کشور وجود ندارد.

این مقام آمریکایی افزود: قاعده‌ای در خاورمیانه است که می‌گوید دشمن تو بعضا دوست تو می‌شود و قاعده دیگر هم این است که اوضاع قبل از این‌که نامساعدتر شود، بدتر می‌شود. من کور سوی امیدی درباره وقایع لبنان نمی‌بینم.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها