کد خبر 93556

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

معاملات آخرین روز هفته بازار سهام آمریکا در حالی پایان یافت که شاخص‌ها به دلیل عدم پیشرفت در تصویب بسته تشویقی مقابله با ویروس کرونا تغییر چندانی از خود نشان ندادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آمریکا در معاملات روز جمعه روز آرامی را پشت سر گذاشت به طوری که شاخص‌های سهام تغییر چندانی از خود نشان ندادند و نزدیک صفر تابلو معامله شدند.

شاخص داوجونز در معاملات آخر هفته با 34 واحد تنها 0/1 درصد افزایش داشت و شاخص اس اند پی نیز در نزدیکی صفر تابلو نوسان کرد. به این ترتیب شاخص اس اند پی یک بار دیگر از شکستن رکورد خود در دوران پیش از کرونا ناکام ماند. همچنین شاخص نزدک کامپوزیت با افت 0/2 درصدی به کار خود در معاملات روز آخر هفته پایان داد.

وزارت بازرگانی آمریکا دیروز شاخص خرده‌فروشی را اعلام کرد که بر اساس آمارها این شاخص 1.2 درصد در ماه جولای افزایش داشته است و این در حالی است که اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند این شاخص رشد 2.3 درصدی را تجربه خواهد کرد. اگر بخش خودرو در شاخص به حساب آورده نشود خرده‌فروشی آمریکا در ماه جولای رشد 1.2 درصدی را تجربه کرده است.

از طرف دیگر در کنگره آمریکا نیز بحث بر سر تصویب بسته تشویقی مقابله با ویروس کرونا هنوز به نتیجه نرسیده است و این در حالی است که مجلس نمایندگان آمریکا وارد تعطیلات تابستانی شده‌اند و احتمالا تصویب این بسته همچنان در بازه زمانی نزدیک رخ نخواهد داد.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها