کد خبر 93547

پوتین به دلیل اختلافات امریکا بر سر تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران، خواستار برگزاری یک نشست اضطراری مجازی شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از ریانووستی، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز جمعه طی بیانیه‌ای پیشنهاد کرد که به‌منظور پیشگیری از تقابل‌های غیرضروری در شورای امنیت سازمان ملل متحد [بر سر مسئله تحریم‌های تسلیحاتی ایران]، یک نشست مجازی بین سران 5 کشور عضو دائم شورای امنیت (روسیه، آمریکا، چین، انگلیس و فرانسه) و با مشارکت سران کشورهای آلمان و ایران برگزار شود.

ولادیمیر پوتین در بیانیه خود تأکید کرده است که برگزاری این نشست می‌تواند از شدت اختلافات موجود بکاهد و یک حمایت جمعی را برای قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد که پشتوانه‌ای برای برجام محسوب می‌شود، فراهم کند.

دولت آمریکا روز پنج‌شنبه قطعنامه پیشنهادی خود برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی بین‌المللی علیه ایران -که تنها 2 ماه دیگر منقضی می‌شود- به شورای امنیت ارائه کرد.

فرآیند رأی‌گیری مجازی بر سر قطعنامه پیشنهادی آمریکا از بامداد امروز جمعه آغاز شده و تا نخستین ساعات بامداد فردا ادامه خواهد یافت.

ساعتی پیش خبرنگار وال‌استریت ژورنال به نقل از دیپلمات‌های ارشد اروپایی گزارش داد که احتمالاً به جز خود آمریکا و یک کشور دیگر، هیچ‌یک از اعضای شورای امنیت به قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه ایران رأی مثبت نخواهند داد./تسنیم

 

ارسال نظر

تازه ها