کد خبر 93277

دبیرکل شورای کشورهای همکاری خلیج فارس به وزیرخارجه آمریکا نامه ای مبنی بر تلاش برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران نوشت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به درخواست کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در نامه دبیرکل این گروه به شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، نوشت: نامه شورای همکاری خلیج فارس به شورای امنیت سازمان ملل و درخواست برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران یک بیانیه شجاعانه بود. آمریکا این هفته پس از سال ها دیپلماسی برای تمدید تحریم تسلیحاتی (پیش نویس) قطعنامه ای را ارائه خواهد کرد. شورای امنیت باید بین مسلح کردن تروریست ها و ایستادن در کنار خلیج فارس یکی را انتخاب کند.

پمپئو همچنین مدعی شد که کشورهای منطقه از  خلیج فارس تا اسرائیل حامی تمدید تحریم تسلیحاتی هستند و گفت:  برای تک تک‌شان عمیقا اهمیت دارد. عرب ها و اسرائیلی ها یک صدا هستند و شورای امنیت باید به آن ها گوش کند.
اظهارات پمپئو در پی این مطرح می شود که روز گذشته دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس در نامه ای به شورای امنیت با مطرح کردن ادعاهایی علیه نقش ایران در منطقه خواستار تمدید این تحریم شدند./ایسنا

 

ارسال نظر

تازه ها