کد خبر 93255

در صفحه توئیتر

جو بایدن در سخنانی ضمن انتقاد از عملکرد ترامپ در مهار ویروس کرونا در ادامه گفت انتخاب ترامپ باری چهار سال دیگر برای آمریکا فاجعه آفرین خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، جو بایدن رقیب اصلی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در مورد تاثیر فاجعه‌بار ابقای ترامپ بر نسل آینده آمریکا هشدار داد.

بایدن نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز یکشنبه در پیام توییتری نوشت: انتصاب دولت ترامپ برای چهار سال دیگر می‌تواند پیامدهای فاجعه آمیزی برای نسل‌های آینده داشته باشد. 

به نوشته بایدن، پیروزی وی آینده دموکراسی ما را تهدید می‌کند و ما باید در ماه نوامبر (آبان) به وی رای ندهیم. 

بایدن با انتقاد از ناکامی‌های دولت ترامپ در مهار ویروس کرونا نوشت: شمار مبتلایان کرونا آمریکا از پنج میلیون نفر عبور کرده و این آمار ذهن و قلب ما را جریحه دار کرده است. 

انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در این کشور خواهد بود که قرار است در ۳ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) برگزار شود. 

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پیش از این با ادعای احتمال تقلب و ناسالم بودن انتخابات، برگزاری انتخابات از طریق پست را رد کرده و خواستار تعویق در برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ شده است. 

او در توئیتی نوشت:  «با روش رای گیری از طریق پست (نه رای گیری غیابی که خوب است) سال ۲۰۲۰ شاهد غیر دقیق‌ترین و جعلی‌ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود.» 

بر اساس رویه قانونی در آمریکا، تصمیم‌گیری درباره زمان انتخابات سراسری در این کشور به کنگره واگذار شده است. 

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها