کد خبر 93140

سخنرانی درباره فاجعه بیروت

سید حسن نصرالله در سخنانی خود به مناسبت فاجعه انفجار بیروت عنوان کرد ما به صورت قاطعانه تاکید می‌کنیم که هیچ چیزی در بندر بیروت نداریم نه انبار سلاحی نه تفنگی نه نیتراتی نه الان و نه هیچ زمان دیگری. بدترین دروغ‌ها را به کار بردند تا مردم آن‌ها را باور کنند و این مظلومیت بزرگی است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از پایگاه خبری العهد، سخنرانی سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان درباره آخرین تحولات این کشور به ویژه انفجار بندر بیروت آغاز شد.

سید حسن نصرالله گفت: قصد داشتم چهارشنبه گذشته درباره مسائل مختلفی صحبت کنم اما روز سه‌شنبه که این اتفاق فاجعه‌بار افتاد تصمیم گرفتم سخنرانی را به تاخیر بیندازم. امروز درباره تنها یک مسئله صحبت می‌کنم و آن حادثه بزرگی است که برای لبنان رخ داده است.

سید حسن نصرالله گفت: آنچه در بیروت رخ داد فاجعه بزرگ انسانی و ملی بود. من به تمام خانواده‌های شهدا تسلیت می‌گویم. از خداوند برای زخمی شدگان شفا می‌طلبم. این انفجار یک انفجار فرامنطقه‌ای و فراطایفه‌ای بود. پیامدهای این فاجعه خطرناک و بسیار بزرگ است و نتایج اجتماعی، بهداشتی و اقتصادی دارد. این فاجعه به برخورد و اقدام فوق العاده در تمام سطوح نیاز دارد. در این فاجعه حضور مردمی در کنار دولت و حضور سریع هیئت‌ها و نهادهای مدنی قابل توجه بود.

نصرالله تصریح کرد: همه موسسات، اشخاص و ظرفیت‌های حزب الله در اختیار ملت و دولت لبنان است. هر خانواده‌ای که مسکن خود را از دست داده و نیازمند مسکن جایگزین موقت است ما حاضریم به آنها کمک کنیم.

وی گفت، حزب الله آماده مشارکت در پروژه اسکان است و ما آماده‌ایم برای همه خانواده های بی‌سرپناه  مسکن جایگزین فراهم کنیم.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت، ما شاهد همدردی گسترده‌ای در سطح جهانی هستیم که مهمترین‌ آن سفر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به لبنان بود و ما به هر سفر و کمکی در این روزها به دیده مثبت می‌نگریم.

نصرالله عنوان داشت، عرصه خارجی مثبت است و فرصت را به روی لبنان برای برون رفت از وضعیت محاصره و سختی‌هایی که با آن مواجه است، می‌گشاید.

سید حسن نصرالله گفت: متاسفانه در لبنان از ساعات اولیه این فاجعه برخی رسانه‌های محلی و عربی و برخی گروه‌های سیاسی پیشدستی کرده و از قبل این داستان را بافتند که انبار موشک‌ها و مهمات حزب‌الله بوده است.

وی تاکید کرد: برای این‌ها اصلا مهم نیست که این یک حادثه بوده یا آتش‌سوزی بوده یا یک انفجار برنامه‌ریزی شده بوده است برای این‌ها تنها این مسئله مهم است که حزب‌الله مسئولیت آن را برعهده بگیرد. هدف از چنین مواضعی تحریک مردم لبنان علیه حزب‌الله است و این سطح بسیار بالایی از ظلم و جنایت است.

وی گفت: حزب‌الله بخشی از مردمی است که به خاطر این فاجعه مصیبت‌زده شده‌اند. ما به صورت قاطعانه تاکید می‌کنیم که هیچ چیزی در بندر بیروت نداریم نه انبار سلاحی نه تفنگی نه نیتراتی نه الان و نه هیچ زمان دیگری. بدترین دروغ‌ها را به کار بردند تا مردم آن‌ها را باور کنند و این مظلومیت بزرگی است. تحقیقات نشان خواهد داد که ما هیچ موادی در بندر نداریم و آنچه گفته می‌شود فریب‌کاری ظالمان است.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها