کد خبر 93116

دونالد ترامپ «وی چت» و «تیک تاک» را تحریم کرد

به دنبال تحریم دو اپلیکیشن چینی «وی چت» و «تیک تاک» توسط دونالد ترامپ قیمت سهام فیس بوک در معاملات رشد غول‌آسای 6.5 درصدی را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در فرمانی اجرایی تحریم دو شرکت «بایت دَنس» و «تنسنت» را اعلام کرد. «بایت دَنس» مالک اپلیکیشن اشتراک‌گذاری ویدئوهای کوتاه یعنی «تیک تاک» است و «تنسنت» نیز مالک شرکت «وی چت».

فرمان اجرایی ترامپ ظرف 45 روز قابلیت اجرایی پیدا خواهد کرد.

دلیل ترامپ برای تحریم این دو اپلیکیشن چینی این است که به عقیده وی حزب کمونیست چین اطلاعات آمریکایی‌هایی که در این دو اپلیکیشن فعالیت دارند را رصد می‌کند. وی از وزیر بازرگانی کشور یعنی «ویلبر راس» خواست که تمامی اطلاعاتی را که شامل این تحریم می شوند رصد کند.

از طرف دیگر شرکت مایکروسافت به دنبال این است که شعبه‌های شرکت «تیک تاک بیزنس» در کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند را خریداری کند و قرار است که این کار را ظرف سه هفته آینده انجام دهد.

پیش از این مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود دولت ترامپ قصد دارد که اپلیکیشن های چینی «وی چت» و «تیک تاک» را از فروشگاه‌های آنلاین آمریکایی حذف کند.

به دنبال این فرمان اجرایی ترامپ قیمت سهام شرکت فیس‌بوک 6.5 درصد در معاملات دیروز بازار سهام افزایش یافت چرا که احتمالا با تحریم «تیک تاک» کاربران آمریکایی به سراغ فیس بوک خواهند رفت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها