کد خبر 93115

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

به دنبال رشد شاخص نزدک باری هفتمین جلسه متوالی در نتیجه رشد ادامه‌دار قیمت سهام غول‌های فناوری شاخص نزدک با ر دیگر یک رکورد تاریخی را ثبت کرد و مرز 11 هزار واحد را رد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های آمریکا در معاملات دیروز پنجشنبه را به دلیل رشد قیمت سهام غول‌های فناوری با رشد سپری کردند.

شاخص داوجونز 185 واحد معادل 0/7 درصد افزایش یافت و شاخص اس اند پی 500 نیز رشد 0/6 درصدی را در معاملات روز پنجشنبه سپری کرد. همچنین نزدک کامپوزیت در نتیجه رشد قیمت سهام غول‌های فناوری با رشد 1 درصدی به کار خود در معاملات دیروز پایان داد.

قیمت سهام فیس‌بوک در نتیجه تحریم «تیک تاک» توسط ترامپ با رشد 6.5 درصدی در معاملات دیروز مواجه شد و این در حالی است که بزرگترین شرکت دنیا یعنی اپل نیز 3.5 درصد به ارزش خود افزود. همچنین نتفلیکس و آلفابت نیز هردو بیش از 1 درصد در معاملات دیروز رشد کردند و مایکروسافت نیز 1.6 درصد افزایش یافت.

برای هفتمین جلسه متوالی است که قیمت سهام غول‌های فناوری در محدوده سبز بازار قرار می‌گیرد و همین امر باعث شد که شاخص نزدک نقطه‌ 11 هزار واحدی را پشت سر بگذارد و یک رکورد تاریخی دیگر را ثبت کند.

از طرفی امروز نیز گزارش اشتغال ماه جولای آمیکا توسط وزارت کار آمریکا منتشر خواهد شد. طبق پیش‌بینی اقتصاددانان در ماه جولای 1 میلیون  480 هزار نفر وارد بازار کار شده‌اند که نسبت به آمار ماه ژوئن یعنی اشتغال به کار 4 میلیون و 800 هزار نفر فاصله بسیار زیادی دارد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها