کد خبر 93114

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

بازار سهام آسیا به دنبال احتیاط سرمایه‌گذاران قبل از انتشار داده‌های اقتصادی ماه جولای چین با افزایش عرضه‌ها مواجه شد و شاخص‌ها در محدوده قرمز قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های سهام آسیایی امروز به دنبال احتیاط قبل از انتشار داده‌های ماه جولای در چین در معاملات امروز بازار سهام با افت مواجه شدند.

در چین شاخص شانگهای کامپوزیت نیم درصد کاهش یافت در حالی که شنزن جزئی 0/6 درصد با افت ارزش مواجه شد. همچنین شاخص هانگ سنگ هنگ‌کنگ نیز کاهش بیش از نیم درصدی را تجربه کرد.

در ژاپن نیز شاخص نیککی با کاهش 0/1 درصدی در معاملات امروز صبح بازار آسیا مواجه شد در حالی که شاخص تاپیکس با رشد 0/2 درصدی معاملات صبح خود را به پایان رساند. در کره جنوبی نیز شاخص کوسپی به دنبال رشد شگفت انگیز 7 درصدی شرکت ایرلاین کره جنوبی با رشد 0/3 درصدی به کار خود پایان داد.

شاخص ASX200 استرالیا نیز به دنبال انتشار بیانیه رزرو بانک استرالیا 0/3 درصد کاهش یافت.

رزرو بانک استرالیا در گزارشی اعلام کرد که ریکاوری اقتصاد استرالیا بر خلاف پیش‌بینی‌های قبلی کندتر پیش خواهد رفت و همین امر منجر به افزایش عرضه سهام از جانب سرمایه‌گذاران شد.

در همین راستا شاخص MSCI آسیا پاسیفیک به غیر از ژاپن با کاهش 0/3 درصدی به کار خود پایان داد.

امروز قرار است که داده‌های اقتصادی ماه جولای چین منتشر شود و سرمایه‌گذاران پیش از انتشار این داده‌ها جانب احتیاط را برای معاملات امروز برگزیده‌اند. مهمترین بخشی که اکنون سرمایه‌گذاران در حال رصد آن هستند بخش صادرات چین است  که به نظر می‌رسد در حال ریکاوری است.

همچنین امروز قرار است که گزارش اشتغال ماه جولای در آمریکا منتشر شود. اقتصاددانان پیش‌بینی کرده‌اند که تعداد 1 میلیون و 480 هزار نفر در ماه جولای وارد بازار کار شده‌اند و این در حالی است که در ماه ژوئن تعداد کسانی که وارد فرایند بازار کار شدند 4 میلیون و 800 هزار نفر بوده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها