کد خبر 92908

اخبار بازار سهام جهان – اروپا

بهبود آمارهای اقتصادی اروپا از جمله شاخص خرید مدیران بخش تولید باعث افزایش شاخص‌های سهام در اولین روز هفته شد و این در حالی است که خودرویی‌ها در معاملات امروز با رشد 3.8 درصدی لیدر بازار بودند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های اروپایی امروز در نتیجه انتشار آمارهای مثبت اقتصادی کار خود را با رشد پیگیری آغاز کردند.

شاخص یورواستاکس که میانگین نوسانات شاخص‌های اروپایی را اندازه‌گیری می‌کند با رشد 2.2 درصدی به کار خود پایان داد و این در حالی بود که خودروسازها بیشترین تاثیر را بر رشد این شاخص داشته‌اند. صنعت خودروسازی با رشد 3.8 درصدی در میان سایر بخش‌ها بهترین عملکرد را از خود در بازار نشان داد.

انتشار شاخص خرید مدیران بخش تولید اروپا نشان داد که این شاخص برای اولین بار از اوایل سال 2019 با افزایش همراه بود و این در حالی است که تقاضا بعد از ماه‌ها قرنطینه در نتیجه شیوع ویروس کرونا اکنون بهبود یافته است. شاخص خرید مدیران بخش تولید اروپا در نقطه 55.3 ایستاد و این در حالی است که انتظار می رفت که این شاخص رقم 48.9 را نشان دهد.

در همین راستا و با بهبود آمارهای اقتصادی در اروپا شاخص فوتسی لندن با 135 واحد افزایش رشد 2.29 درصدی را از خود نشان داد و شاخص دکس آلمان نیز 333 واحد معادل 2.71 درصد افزایش یافت. همچنین شاخص کک فرانسه 92 واحد معادل 1.93 درصد رشد کرد و به این ترتیب شاخص یورو استاکس رشد 2.2 درصدی را از خود نشان داد.

اکنون بسیاری از شرکت‌های اروپایی در حال انتشار گزارش فصلی خود هستند و سرمایه‌گذاران نیز نظاره‌گر وضعیت شرکت‌ها در سه ماهه دوم سال هستند.

امروز شرکت‌های بزرگی از جمله «سوسایتی جنرال»، «هینکن آلمان»، «اچ اس بی سی» گزارش فصلی خود را منتشر کردند. همچنین شرکت سوئی «الکتا» با رشد 15 درصدی در معاملات بیشترین رشد را در بازار امروز از ان خود کرد و زیمنس آلمان نیز کاهش 9 درصدی را در معاملات امروز ثبت کرد.

 

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها