کد خبر 92723

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

شاخص‌های سهام آمریکا به لطف صعود غول‌های فناوری در نتیجه انتشار گزارش‌های فصلی بهتر از انتظار خود و سبقت گرفتن از پیش‌بینی‌‎ها روز پایانی هفته را با رشد سپری کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، چهار شرکت مهم فناوری دنیا گزارش فصلی خود را منتشر کردند و با گزارش‌های بهتر از انتظار خود باعث رشد وال استریت در معاملات روز جمعه شدند.

شاخص داوجونز 114 واحد معادل 0/4 درصد رشد کرد و شاخص اس اند پی نیز رشد 0/7 درصدی را تجربه کرد. نزدک کامپوزیت نیز با رشد غول‌های فناوری در بازار رشد 1.46 درصدی را در پایان معاملات دیروز رقم زد.

عملکرد بازار سهام آمریکا در ماه جولای با بازدهی مثبت همراه بود به طوری که شاخص 30 سهام اول بازار آمریکا رشد 2.38 درصدی را تجربه کرد و این در حالی است که شاخص اس اند پی در این ماه 5.51 درصد افزایش یافته است. همچنین شاخص نزدک که شاخص اندازه‌گیری نوسانات سهام فناوری است با 6.82 درصد بهترین عملکرد را در میان سایر شاخص‌ها در ماه جولای را رقم زد.

چهار غول فناوری آمریکا دیروز گزارش فصلی خود را منتشر کردند و با گزارش بهتر از انتظار خود باعث صعود وال استریت در روز پایانی هفته شدند. شرکت اپل با ثبت یک درآمد تاریخی در سه ماهه دوم 11 درصد افزایش درآمد خود را گزارش کرد و دو شرکت فیس‌بوک و آمازون نیز جهش دو رقمی درآمدهای خود را اعلام کردند.

قیمت سهام اپل در معاملات دیروز 10.47  درصد افزایش یافت، فیس‌بوک نیز 8.17 درصد رشد کرد و آمازون نیز رشد 3.70 درصدی را در معاملات ثبت کرد. اما سهام شرکت آلفابت به دلیل اعلام کاهش درآمد برای اولین بار در تاریخ خود شرکت با کاهش 3.70 درصدی ارزش سهام خود روبرو شد.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها