کد خبر 92684

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

سقوط بی سابقه رشد اقتصادی در آمریکا در سه ماهه دوم سال و همچنین بیکار شدن 1 میلیون و 434 هزار نفر دیگر در یک هفته گذشته باعث افت شاخص داوجونز شد اما شاخص نزدک به دلیل افزایش قیمت سهام غول‌های فناوری کار خود را با رشد به پایان رساند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های آمریکایی در نتیجه انتشار آمار بی‌سابقه رشد اقتصادی در آمریکا در معاملات روز پنجشنبه با افت مواجه شدند اما میزان افت آنها نسبت به کاهش رشد اقتصادی با توجه به اینکه اثرات خود را پیش از این با شیوع کرونا بر بازارها گذاشته بود سنگین نبود.

شاخص داوجونز در معاملات دیروز 225 واحد معادل 0/8 درصد افت کرد و شاخص اس اند پی نیز کاهش 0/3 درصدی را تجربه کرد. شاخص نزدک کامپوزیت به دلیل رشد قیمت سهام غول های فناوری با رشد 0/4 درصدی به کار خود در معاملات دیروز پایان داد.

دولت آمریکا دیروز گزارش رشد اقتصادی در سه ماهه دوم سال را منتشرکرد که بر اساس آمارها رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با سقوط 33 درصدی روبرو شد که در تاریخ این کشور بی‌سابقه بود.

همچنین وزارت کار آمریکا آمار بیکاری در یک هفته گذشته را منتشر کرد که باز هم طبق آمار 1 میلیون و 434 هزار نفر به تعداد بیکاران در آمریکا اضافه شد که دقیقا همراستا با پیش‌بینی‌های اقتصاددانان بود.

در بازار سهام نیز غول‌های فناوری همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند. فیس‌بوک نیم درصد و آمازون نیز رشد 0.6 درصدی را دیروز تجربه کردند. همچنین آلفابت و اپل به ترتیب 1 درصد و 1.21 درصدی به ارزش خود در معاملات دیروز افزودند.

بانک‌های آمریکایی اما برعکس با افت قیمت سهام مواجه شدند و مهمترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند. دلیل اصلی افت قیمت سهام بانک‌ها افت بازده اوراق خزانه در آمریکاست. جی پی مورگان 2.67 درصد کاهش یافت و گلدمن ساکس نیز با کاهش 1.51 درصدی به کار خود در معاملات دیروز پایان داد. همچنین بانک آو آمریکا و سیتی گروپ به ترتیب 1.71 و 3.14 درصد از ارزش خود را از دست دادند و باعث افت شاخص داوجونز در معاملات دیروز شدند.

امروز نیز برخی از شرکت‌ها از قبیل کاترپیلار و اکسون موبیل گزارش فصلی سود خود را منتشر خواهند کرد و همچنین آمارهایی از قبیل درآمد شخصی و شحص حساسیت مصرف‌کننده منتشر می‌شوند.

انتهای خبر 

 

ارسال نظر

تازه ها