کد خبر 92680

کمیسیون فدرال اعلام کرد ترامپ نمی تواند برای همه چیز تصمیم بگیرد و تاریخ انتخابات ها را تغییر دهد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «الن وینتراب»، عضو کمیسیون فدرال انتخابات آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر به درخواست ترامپ برای تعویق انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان داده و در این ارتباط گفته است: نه آقای رئیس‌جمهور، نه. شما اختیار تغییر زمان انتخابات را ندارید. این کار نباید هم انجام شود.

به گفته این عضو کمیسیون انتخابات فدرال آمریکا، ایالتها و نهادهای محلی از دولت و کنگره بودجه می‌خواهند تا بتوانند انتخابات را همان‌طور که همه آمریکایی‌ها می‌خواهند به صورت ایمن و سالم برگزار کنند.

وینتراب در ادامه با درخواست بودجه برای برگزاری انتخابات خطاب به ترامپ گفته است: چرا در این خصوص کاری نمی‌کنید؟

این اظهارات عضو کمیسیون انتخابات فدرال آمریکا تنها ساعاتی پس از آن اعلام شد که در اقدامی بی سابقه، رئیس جمهور آمریکا درخواست به تأخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری پیش رو را مطرح کرد

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر با درخواست به تأخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری پیش رو که کمتر از ۱۰۰ روز دیگر قرار است برگزار شود، برگزاری این انتخابات را به صورت پستی زیر سوال برده است.

ترامپ در این ارتباط نوشت: با رأی گیری از طریق پست و در غیاب رأی دادن (حضوری) که بهترین شیوه است، انتخابات سال ۲۰۲۰ پرتقلب ترین و اشتباه ترین انتخابات تاریخ خواهد بود و این برای آمریکا بسیار شرم آور خواهد بود.

ترامپ در ادامه درخواست تأخیر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را این گونه مطرح کرده است: برگزاری انتخابات را به تأخیر اندازید تا مردم بتوانند به درستی و در امنیت و اطمینان خاطر رأی دهند.

به تأخیر انداختن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا کنون هیچگاه از سوی ترامپ به این روشنی و بی پروایی اعلام نشده بود و به نظر می‌رسد که او عزمش را برای عدم برگزاری انتخابات در اوج بحران شیوع کرونا در این کشور جزم کرده است.

از سوی دیگر درخواست به تأخیر انداختن و تعویق انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا اقدامی بی سابقه به شمار می‌رود و در این کشور حتی در زمان جنگ‌های داخلی نیز انتخابات برگزار شده بود.

با این حال به اعتقاد کارشناسان و ناظران مسائل آمریکا، اگر انتخابات تا پیش از نیمه دسامبر، زمان برگزاری نشست اعضای هیأت الکترال انجام نشود، ترامپ از روز ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ دیگر رئیس جمهور نخواد بود و احتمال ایجاد بحران در قانون اساسی این کشور در صورت عدم برگزاری انتخابات وجود خواهد داشت./مهر

 

ارسال نظر

تازه ها