کد خبر 92499

مشاور ارشد رئیس اجرایی منطقه هنگ‌کنگ از بسته شدن حساب خود در آمریکا به دلیل اختلافات چین و آمریکا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست چین روز سه شنبه از قول «برنارد چان» مشاور مقام ارشد هنگ کنگ و از مسئولان شورای اجرایی این منطقه، بسته شدن حساب بانکی خود در آمریکا را بخشی از اقدامات واشنگتن علیه مهره های سیاسی دانست.

به دنبال تصویب قانون امنیتی هنگ کنگ در کنگره چین در پایان ماه گذشته میلادی، دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مقررات محدود کننده شدید صادراتی،  تجاری و تحریم هایی برای مقام های ذی ربط چین و هنگ کنگ تصویب و اعلام کرد افرادی را که ناقض خودمختاری عالی هنگ کنگ تشخیص دهد، تحریم می کند.

هنوز مشخص نیست بسته شدن این حساب بانکی تا چه اندازه به چنین تحریم هایی مرتبط باشد زیرا این مقام هنگ کنگی می گوید او یک مهره سیاسی از سوی آمریکا در نظر گرفته شده و برای همین از مدتی قبل حسابش بسته و یک بار دیگر باز شده است تا او موجودی خود را خارج کرده و به هنگ کنگ منتقل کند.

او تصریح کرد که مشکلات برای شماری از مقام های هنگ کنگی در ارتباطات مالی و بانکی با موسسات مالی آمریکایی بیشتر شده است که بی ارتباط با مناقشه چین و آمریکا نیست.

البته بانک ها عموما کسانی را مهره سیاسی تلقی می کنند که مشکوک به پولشویی و یا فساد مالی هستند و با همین دلیل حساب های بانکی آنها را مسدود می کنند از جمله علت های بسته شدن حساب بانکی مقام هنگ کنگی همین موضوع بوده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها