کد خبر 92493

یک رکورد تاریخی دیگر برای اونس

قیمت جهانی اونس با عبور از نقطه‌ی 1943 دلار یک رکورد تاریخی دیگر را بری خود ثبت کرد که مهمترین عوامل آن ادامه شیوع کرونا در جهان و همچنین تشدید تنش بین آمریکا و چین است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، ادامه پاندمی ویروس کرونا در جهان و همچنین تشدید اختلافات بین آمریکا و چین باعث هجوم مردم به سمت سرمایه‌گذاری‌های امن از جمله طلا شد.

معاملات نقدی طلا 1.9 درصد در هر اونس افزایش یافت و به 1938 دلار در هر اونس رسید و این در حالی است که در دقایق ابتدایی قیمت اونس نقطه‌ی 1943 دلار را نیز رد کرد

«مارک هافل» مسئول ارشد سرمایه‌گذاری بانک UBS در یادداشتی اعلام کرد محرک‌های اولیه و اصلی افزایش قیمت طلا دو عامل همبستگی منفی با نرخ بهره واقعی و همچنین شاخص دلار است اما این افزایش قیمت توسط تنش‌های ژئوپلیتیکی حمایت خواهد شد. این سه عامل همراه با کاهش رشد عرضه طلا توسط معادن که باعث اختلال در جریان هزینه‌های سرمایه‌‌ای شده است، عاملی برای افزایش قیمت طلا خواهد بود.

اما در یادداشتی دیگر تحلیل‌گر بانک مشترک المنافع استرالیا بر این عقیده است که افت بازده واقعی اوراق خزانه 10 ساله آمریکا «مهمترین عامل» افزایش قیمت طلا بوده است و عواملی نظیر تضعیف شاخص دلار و همچنین تقاضا برای سرمایه‌گذاری امن عوامل ثانویه بوده‌اند.

بازده اوراق خزانه 10 ساله ایالات متحده در برابر سایر همتایان خود به 0/5856 رسید و شاخص دلار نیز به رکورد تاریخی 93.906 واحد کاهش یافت.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها