کد خبر 92492

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

شاخص‌های آمریکایی به لطف صعودی غول‌های فناوری روز اول هفته را با رشد آغاز کردند و این در حال است که فدرال رزرو آمریکا قرار است که امروز جلسه دو روزه سیاست‌گذاری خود را آغاز کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های آمریکایی در اولین روز هفته به لطف صعود دوباره غول‌های فناوری مسیر صعودی در پیش گرفتند.

شاخص داوجونز 114 واحد معادل 0/4 درصد افزایش یافت و شاخص اس اند پی نیز رشد 0/7 درصدی را ثبت کرد. همچنین شاخص نزدک کامپوزیت در نتیجه افزایش قیمت سهام غول‌های بزرگ فناوری از جمله آمازون و اپل کار خود را با صعود 1.67 درصدی به پایان رساند.

قیمت سهام شرکت آمازون بعد از اینکه تحلیل‌گران پیش‌بینی خود را از قیمت سهام این شرکت در بازه زمانی 12 ماهه افزایش دادند با رشد 1.54 درصدی مواجه شد. همچنین شرکت اپل با رشدی معادل 2.37 درصد یکی از بهترین عملگرهای شاخص داوجونز بود. .

شرکت‌هایی از قبیل فیس‌بوک، نتفلیکس، آلفابت و مایکروسافت نیز به مانند دو شرکت پیشین عملکرد خوبی از در اولین روز هفته نشان دادند.

فدرال رزرو آمریکا امروز جلسه دو روزه سیاست‌گذاری خود را آغاز می‌کند و سرمایه‌گذاران نیز به نتایج این جلسه با دقت می‌نگرند.

از طرف دیگر شرکت‌هایی از قبیل مک دونالد، پی فایزر و همچنین استارباکس و AMD قرار است که امروز گزارش فصلی سود خود را اعلام کنند که در ادامه روند افزایش شاخص‌های آمریکایی می‌تواند اثرگذار باشد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها