کد خبر 92468

یک فرد مسلح که قصد انجام عمل تروریستی در مسکو داشت توسط نیروهای امنیتی کشته شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یک تروریست مسلح که قصد انجام عمل تروریستی در مسکو داشت، در درگیری با ماموران امنیتی کشته شد.

سازمان امنیت فدرال روسیه (ف.اس.ب) روز دوشنبه با انتشار فیلمی از خنثی شدن یک حمله تروریستی و کشته شدن مهاجم مسلح در مسکو خبر داد.

ماموران امنیتی این فرد را در نزدیکی یک پارکینگ متروکه در شهر خیمکی در حومه مسکو (شمال غربی پایتخت) شناسایی کرده و پس از مقاومت وی در درگیری مسلحانه کشته شد.

از این تروریست یک قبضه اسلحه خودکار با سه خشاب و سه نارنجک بدست آمد و در تلفن همراه وی نیز اطلاعاتی وجود داشت که نشان می داد با گروه های تروریستی در خاورمیانه در ارتباط است.

بر اساس گزارش سازمان امنیت فدرال روسیه، برادر فرد کشته شده که تلاش می کرد برادرش را از رفتن به سوریه برحذر دارد هم در بازداشت است.

برادر این فرد در فیلمی که امروز در فضای مجازی منتشر شد گفت که چند روز پیش نیروهای امنیتی را در جریان فعالیت برادر خود قرار داده بود و سعی داشت او را از سفر به سوریه باز دارد. 

در زمان حاضر جستجوی بقیه اعضای این گروه تروریستی در مسکو جریان دارد.  

آخرین مورد دستگیری تروریست ها در روسیه دوم مرداد ماه گزارش شد و در آن روز ۲۲ تن از اعضای یک گروه تروریستی در مسکو و سیبری دستگیر شدند.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها