کد خبر 92216

وزارت کار آمریکا گزارش داد

وزارت کار آمریکا اعلام کرد در یک هفته منتهی به 18 جولای حدود 1 میلیون و 416 هزار نفر درخواست بیمه بیکاری داده‌اند و این در حالی است که در نظرسنجی داوجونز تعداد بیکاران 1 میلیون و 300 هزار نفر بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، وزارت کار آمریکا در گزارشی اعلام کرد در یک هفته گذشته تعداد 1 میلیون و 416 هزار نفر شل خود را به دلیل پاندمی ویروس کرونا در ایلات متحده از دست دادند و این در حالی است که در نظرسنجی داوجونز اقتصاددانان بر این عقیده بودند که تعداد بیکاران در هفته منتهی به 18 جولای 1 میلیون و 300 هزار نفر خواهد بود.

5

این هجدهمین هفته متوالی است که تعداد کسانی که درخواست بیکه بیکاری کرده‌اند بالای یک میلیون نفر است. طبق این گزارش ایالت کالیفرنیا با 292 هزار و 673 نفر بیشترین میزان بیکاری را در یک هفته گذشته تجربه کرده است. ایالت‌های فلوریدا و جورجیا نیز با بیش از 100 هزار نفر در رده دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

در کی هفته گذشته آمار ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا رکوردزنی کرد. طبق گزارش دانشگاه جانز هاپکینز کل تعداد کسانی که رسما به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند نزدیک به 4 میلیون نفر است که در این میان 140 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا در سخنانی به شبکه سی ان بی سی اعلام کرد که دولت به دنبال آن است که دریافت بیمه بیکاری را تمدید کند و این تمدید تنها 70 درصد حقوق را شامل خواهد شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها