کد خبر 92215

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

دستور چین مبنی بر تعطیلی کنسول‌گری آمریکا در جنوب غرب این کشور در واکنش به اقدام آمریکا و همچنین افزایش تنش‌های سیاسی بین دو کشور منجر به ریزش بازارهای سهام آمریکا در معاملات دیروز شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، به دنبال افزایش تنش بین دو کشور آمریکا و چین و دستور چین مبنی بر بستن کنسول‌گری این کشور در جنوب غرب چین و در شهر چنگدو بازارهای مالی جهان و نیز آمریکا با ریزش نسبتا سنگین مواجه شدند.

شاخص داوجونز در معاملات دیروز 353 واحد معادل 1.3 درصد از ارزش خود را از دست داد و شاخص اس اند پی نیز افت سنگین 1.2 درصد را تجربه کرد. همچنین شاخص نزدک کامپوزیت به دنبال افت سنگین غول‌های فناوری با کاهش 2.3 درصدی به کار خود در معاملات پایان داد.

ارزش سهام مایکروسافت در معاملات دیروز 4.4 درصد افت کرد و این در حالی است که این شرکت سود بهتر از انتظار را گزارش کرده بود. همچنین شرکت اپل 4.6 درصد کاهش یافت و آمازون نیز افت 3.7 درصدی را تجربه کرد. فیس‌بوک و آلفابت نیز 3 درصد از ارزش خود را از دست دادند.

از طرف دیگر گزارش وزارت کار آمریکا از وضعیت اشتغال در این کشور در یک هفته گذشته نیز بر ریزش بازار سهام تاثیرگذار بود. طبق این گزارش در یک هفته منتهی به 18 جولای 1 میلیون و 416 هزار نفر شغل خود را از دست دادند و این برای هیجدهمین هفته متوالی است که بیش از 1 میلیون نفر در هفته شغل خود را از دست می‌دهند.

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز بر این عقیده بودند که تعداد 1 میلیون و 300 هزار نفر در یک هفته به تعداد بیکاران در آمریکا اضافه شد، اما انتشار آمار واقعی بیسار بیش تر از این آمار بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها