کد خبر 92214

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

دستور چین مبنی بر تعطیلی کنسول‌گری آمریکا در جنوب غرب چین و افزایش تنش‌های سیاسی بین دو کشور بازارهای سهام آسیا را در معاملات امروز به زیر کشید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بورس‌های چینی و همچنین سایر بازارهای آسیایی در نتیجه افزایش تنش بین آمریکا و چین با افت سنگین مواجه شدند.

تنش بین آمریکا و چین این هفته به اوج خود رسید به طوری که چین در واکنش به اقدام آمریکا مبنی تعطیلی کنسول‌گری چین در شهر هیوستون تگزاس از دولت آمریکا خواست کنسول‌گری خود در جنوب غرب چین و در شهر چنگدو را تخلیه کند. اقدامی که پیش از این توسط تحلیل‌گران پیش‌بینی شده بود.

بورس شانگهای در نتیجه این اقدام چین علیه آمریکا 2.25 درصد ریزش کرد و شنزن کامپوزیت نزدیک 3 درصد از ارزش خود را در معاملات امروز از دست داد. همچنین شنزن جزئی نیز با افت سنگین 3.45 درصد به کار خود در معاملات امروز پایان داد.

در هنگ‌کنگ نیز شاخص هانگ سنگ حدود 2 درصد کاهش یافت و افت شاخص‌های فناوری در این میان بیشترین سهم را در ریزش بورس هنگ‌کنگ ایفا کردند. قیمت سهام شرکت «تنزنت» در معاملات امروز بورس هنگ‌کنگ 4.67 درصد ریزش کرد و شرکت «علی بابا» نیز با افت ارزشی به میزان 2.43 درصد به کار خود پایان داد.

یک تحلیل‌گر مالی در سخنانی اعلام کرد انتظار می‌رود چین در واکنش به ریزش بازارهایش ارزش یوان را بیش از پیش کاهش دهد و همچنین سیاست‌هایی را برای تثبیت بازار سهام به اتجام برساند.

شاخص بورس استرالیا نیز در نتیجه افزایش تنش‌ها 1.24 درصد کاهش یافت  و بخش مالی و انرژی بیشترین نقش را در ریزش Asx200  ایفا کردند.

در کره‌جنوبی همچنین شاخص کوسپی این کشور نیم درصد کاهش یافت و این در حالی است که بورس توکیو به دلیل تعطیلات امروز بسته بود.

شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن نیز با کاهش 1.52 درصدی در معاملات امروز مواجه شد.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها