کد خبر 92114

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به کره جنوبی هشدارد اد اگر 7 میلیارد دلار ایران آزاد نشود موج تحریم کالاهای کره ای رقم خواهد خورد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عباس مقتدایی در تذکری در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه مجلس گفت: هفت میلیارد دلار از اموال ملت ایران که ناشی از فروش نفت بوده مدت هاست در بانک های کره جنوبی است و رها نمی شود، اکنون که مردم نیاز به این پول دارند دولت کره به مسئولیتش عمل نمی کند.

وی اضافه کرد: متاسفانه فعالیت های وزارت خارجه هم نتیجه لازم را نداده و بانک مرکزی نتوانسته حقوق ملت را احقاق کند. چرا رئیس جمهور شخصا به این موضوع ورود نمی کند؟ در حالیکه هفت میلیارد دلار بسیار بیشتر از مبلغی است که در مراحل اولیه برجام قرار بود دریافت شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یادآور شد: دولت کره جنوبی بداند ما از شرایط سخت می گذریم ولی در حافظه تاریخی ملت خواهد ماند که چه کسانی در شرایط ویژه بد عهدی کردند. اگر در روزهای آینده به سرعت عمل نشود و پول مشروع ما آزاد نشود موج تحریم کالاهای کره ای را رقم می زنیم.

مقتدایی ادامه داد: امیدوارم به آن نقطه نرسیم زیرا بنای ما بر روابط و تعاملات دو و چند جانبه با کشورهاست. البته حقوق بین الملل به ما اجازه این پیگیری را می دهد لذا دستگاه های مرتبط باید در این زمینه اقدام کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی همچنین خواستار توقف پخش برنامه های ساخته شده توسط کره جنوبی در صدا و سیما شد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها