کد خبر 92098

اخبار بازار سهام - آمریکا

بازار سهام آمریکا دیروز را در حالی سپری کرد که سهام بانک‌ها با رشد نسبتا قابل ملاحظه‌ای روبرو شد اما برعکس عرضه‌ی سهام در غول‌های فناوری باعث کاهش شاخص نزدک کامپوزیت شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، شاخص‌های سهام آمریکا در معاملات دیروز روند رشد را سپری کردند اما این در حالی بود که سهامداران غول‌های فناوری به دنبال شناسایی شود بودند و عرضه‌ها در این شرکت‌ها را افزایش دادند.

شاخص داوجونز در معاملات دیروز 160 واحد معادل 0.6 درصد افزایش یافت و شاخص اس اند پی نیز رشد 0/1 درصدی را تجربه کرد. شاخص نزدک کامپوزیت با توجه به افزایش عرضه‌ها در غول‌های فناوری با افت نیزدیک به 0/8 درصدی به کار خود در معاملات دیروز پایان داد.

شرکت‌های فیس‌بوک، آمازون، نتفلیکس، مایکروسافت و همچنین اپل در معاملات دیروز بیش از 1 درصد کاهش یافتند.

دلیل افزایش عرضه در این سهام رشد بسیار بالای آنها در ماه گذشته بود به طوری که طبق آمارها این شرکت‌های فناوری از ابتدای سال تاکنون رشدی بیش از 2.5 درصد را تجربه کردند.

در این میان ارزش سهام بانک‌ها بر خلاف غول‌های فناوری رشد کرد. جی پی مورگان، حدود 2.1 درصد افزایش یافت و بانک آو آمریکا نیز رشدی معادل 3.56 درصد را ثبت کرد.

در بخش صنعت هوانوری نیز دلتا ایرلاینز حدود 0/8 درصد افزایش یافت و یونایتد ایرلاینز نیز رشد 2.29 درصدی را در معاملات دیروز تجربه کرد.

از طرف دیگر کنگره آمریکا به شدت در حال مذاکره برای تصویب یک بسته تشویقی دیگر برای مقابله با ویروس کرونا هستند و سرمایه‌گذاران نیز در حال رصد این مذاکرات هستند. اعضای کنگره آمریکا در تلاشند تا قبل از پایان ماه در مورد این بسته تشویقی به توافق برسند که می‌تواند محرک خوبی برای بازار سهام آمریکا باشد. این بسته تشویقی در زمانی که بیکه بیکاری 600 دلار در هفته در حال انقضاست می‌تواند انگیزه خوبی باشد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها