کد خبر 92095

با تصویب بسته تشویقی 2 تریلیون دلاری اتحادیه اروپا

قیمت جهانی اونس بعد از تصویب بسته تشویقی 2 تریلیون دلاری اتحادیه اروپا در معاملات آسیایی با افزایش مواجه شد به طوری که با لمس نقطه 1847 دلار رکورد 9 ساله خود را شکست.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، به دنبال توافق کشورهای اروپایی بعد از مذاکرات سنگین و پرفشار چهار روزه در بروکسل حول بسته تشویقی مقابله به ویروس کرونا قیمت جهانی اونس یک رشد دیگر را تجربه کرد و از مرزهای 1840 دلار نیز عبور کرد.

این در حالی است که شیوع کووید 19 در جهان همچنان قربانی می‌گیرد و تمایل مردم برای خرید طلا در جهان همچنان بالاست.

برخی از تحلیل‌گران بر این عقیده هستند که این بسته تشویقی اتحادیه اروپا باعث کاهش مجدد نرخ بهره خواهد شد و نیز باعث افزایش قیمت دارایی‌هایی از قبیل طلا خواهد شد.

قیمت اونس امروز در معاملات آسیایی با قرار گرفتن در نقطه 1847 دلار و 30 سنت رکورد 9 ساله خود از سپتامبر 2011 را شکست و نقطه مقاومت جدیدی را ایجاد کرد. البته اونس بعد از اندکی از این نقطه کمی عقب رفت و در قیمت 1843 دلار ایستاد.

قیمت اونس در معاملات بازارهای آمریکا نیز با رشد 0/1 درصدی مواجه شد و به قیمت 1845 دلار رسید. افزایش قیمت طلا در حالی است ک شاخص دلار به کمترین میزان خود در چهارماهه اخیر رسیده است.

شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده همچنان بالاست و دونالد ترامپ رئیس جمهور نیز در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید اعلام کرده که وضعیت ویروس کرونا قبل از اینکه بهتر شود بدتر خواهد شد.

از طرف دیگر مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده در سخنانی اعلام کرد به دنبال این است که یک ائتلاف جهانی را علیه چین تشکیل دهد به این دلیل که چین با شیوع ویروس کرونا در جهان از این ویروس به نفع خود استفاده کرده است.

صندوق اسپایدر (SPDR) که بزرگترین ETF با پشتوانه طلا در جهان است اعلام کرد دارایی‌های این صندوق حدود 0/7 درصد افزایش یافته است و به 1219 تن در روز سه‌شنبه رسیده است.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها