کد خبر 92094

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

معاملات صبح امروز آسیا در حالی پیگیری شد که شاخص‌های چینی بر خلاف سایر شاخص‌های آسیایی بیش از 1.5 درصدی رشد کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازارهای سهام آسیایی در معاملات امروز صبح چهارشنبه اکثرا در محدوده قرمز قرار رگفتند اما شاخص‌های چینی بر خلاف سایر بازارهای آسیایی با رشد مواجه شدند.

دیروز بعد از از اینکه بسته تشویقی اتحادیه اروپا به میزان 2 تریلیون دلار تصویب شد قیمت جهانی اونس با رشد روبرو شد به طوری که رکورد 9 سال اخیر خود را شکست.

صبح امروز شاخص شانگهای 1.79 درصد افزایش یافت و شاخص شنزن کامپوزیت نیز رشد 1.5 درصدی را در معاملات تجربه کرد. همچنین شنزن جزئی نیز بیش از دو شاخص قبلی و به میزان 2 درصد افزایش یافت.

در هنگ‌کنگ شاخص بورس این کشور رشد تقریبا 0/3 درصدی را از سر گذراند.

در ژاپن اما شاخص روند نزولی طی کرد و نیککی کار خود را با افت 0/3 درصدی به پایان رساند. شاخص تاپیکس که نوسانات شرکت‌های ژاپنی بورس توکیو را اندازه‌گیری می‌کند کاهش 0/1 درصدی داشت. افت شاخص‌های ژاپنی در حالی صورت گرفت که طبق داده‌های منتشرشده فعالیت اقتصادی در ژاپن برای سیزدهمین ماه متوالی با کاهش روبرو شده است.

در کره جنوبی شاخص کوسپی این کشور حدود 0/1 درصد افزایش یافت.

در استرالیا شاخص بورس ASX200 این کشور 1 درصد کاهش یافت اما شاخص خرده‌فروشی این کشور در ماه ژوئن طبق آمارهای منتشره رشد 2.5 درصدی داشته است. این در حالی است که این شاخص در ماه قبلی با رشد 16.9 درصدی یک رکورد تاریخی را ثبت کرده بود.

شاخص MSCI آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن نیز تقریبا روز خود بدون تغییر گذراند و تغییر چندانی نسبت ب روز قبل از خود نداشت.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها