کد خبر 91929

شیوع ویروس کرونا در آمریکا باعث کاهش احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، طبق نتایج آخرین نظرسنجی‌ها، با افزایش شیوع ویروس کرونا و بالارفتن مرگ و میر در آمریکا و ضعف مدیریتی دولت ترامپ در عدم مهار ویروس، درصد احتمال پیروزی وی در مقابل جو بایدن در انتخابات نوامبر (آبان) کاهش یافته است. 

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در حالی باید دوباره محبوبیت خود در کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا را محک بزند که دولت وی شدیدا در برابر مهار ویروس کرونا در کشور ناتوان بوده و عملکرد چند ماه وی در برابر این ویروس قابل دفاع نیست. 

طبق نظرسنجی شبکه‌ای بی‌سی نیوز، نرخ تایید ترامپ از نگاه مردم آمریکا برای پیروزی مجدد در انتخابات ماه نوامبر کاهش یافته و در مقابل دیدگاه مردم به جو بایدن تغییر کرده و هم اکنون درصد تایید وی بیشتر از ترامپ است. 

نتایج نظرسنجی نشان دهنده ناراحتی مردم آمریکا از نوع عملکرد دولت ترامپ در دوران گسترش شیوع ویروس کرونا در ایالت متحده است. 

با عملکرد بسیار ضعیف دولت ترامپ در عدم توانایی در مهار بیماری کووید ۱۹، طبق نظرسنجی صورت گرفته درصد تایید بایدن ۵۵ درصد و درصد تایید ترامپ از نگاه مردم آمریکا ۴۰ درصد بوده است. 

نظرسنجی پیشین شبکه ان بی‌سی نیز حاکی از آن است ۷۲ درصد از مردم آمریکا بر این باورند که در زمان شیوع ویروس کرونا، آمریکا در مسیر اشتباه قرار گرفته و سیاست‌های ترامپ در مهار بیماری کووید ۱۹ چاره ساز نیست. 

کاهش محبوبیت ترامپ در حالی روند صعودی پیدا میکند که گسترش ویروس کرونا در آمریکا به شدت افزایش یافته و تنها چند ماه دیگر به انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا نمانده است. 

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تاکنون سه میلیون و ۸۳۳ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۱۴۲ هزار جان خود را از دست داده‌اند. 

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها