کد خبر 91920

ادامه سفر ظریف به عراق

محمد جواد ظریف در ادامه سفر خود به عراق با محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزیر امور خارجه ایران و «محمد الحلبوسی» رییس پارلمان عراق امروز یکشنبه در بغداد دیدار و گفت وگو کردند.

در این دیدار که «ایرج مسجدی» سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشت، «محمد جواد ظریف» آخرین تحولات منطقه و جهان و اوضاع عراق را با الحلبوسی بحث و گفت وگو کرد.
دو طرف در این دیدار در خصوص توسعه مناسبات پارلمانی و گسترش روابط روز افزون دو کشور در بخش های مختلف اقتصادی، تجاری، انرژی و فرهنگی بحث و تبادل نظر کردند.
در این دیدار همچنین پیرامون قانون پارلمان عراق برای اخراج نیروهای خارجی از خاک این کشور  و ضرورت احترام به حاکمیت ملی عراق و عدم دخالت در امور همدیگر بحث و گفت وگو صورت گرفت.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از این دیدار، با رییس جمهوری، نخست وزیر، وزیر امور خارجه، رییس شورای عالی قضایی، رییس الحشد الشعبی و تعدادی از رهبران سیاسی عراق در خصوص گسترش مناسبات و آخرین تحولات منطقه و جهان بحث و گفت وگو کرده بود.
محمد جواد ظریف در سفری یک روزه با هدف گسترش و تقویت مناسبات دو جانبه در راس یک هیات سیاسی امروز یکشنبه وارد بغداد شد و قرار است که در ادامه به اربیل سفر کرده و با مقامات اقلیم درباره مناسبات اقلیم و جمهوری اسلامی ایران رایزنی کند.
ظریف به دعوت رسمی «نیچروان بارزانی» رییس اقلیم کردستان عراق راهی اربیل می شود.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها