کد خبر 91771

با گذشت 150 روز از عدم وجود ویروس کرونا در منطقه خود مختار سین کیانگ اکنون خبرها حاکی از بازگشت این ویروس به این منطقه است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بازگشت ویروس کرونا پس از ۱۴۹ روز به منطقه خودمختار سین کیانگ در شمال غرب چین، ارومچی مرکز این منطقه را با محدودیت ها و قرنطینه مواجه کرد.

گزارش روز جمعه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری چین حاکی است که شمار مبتلایان به کرونا در این منطقه که پنجشنبه شب یک نفر اعلام شده بود حالا به ۶ نفر افزایش یافته است و ۱۱ ناقل خاموش نیز شناسایی شده اند.

همزمان اطلاعیه هایی از سوی مراکز بهداشتی و پزشکی شهر ارومچی مرکز این منطقه خودمختار چین منتشر شده که در آن از ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر خواسته شده است در قرنطینه قرار بگیرند و محدودیت ها را مراعات کنند.

از سوی دیگر برای مهار سریع ویروس کرونا که حالا موج تازه آن در این منطقه شروع شده، پروازها به سین کیانگ چین متوقف شده و خطوط مترو شهر از کار افتاده است.

گزارش ها حاکی است شیوع ناگهانی ویروس،  مردم را در سین کیانگ غافلگیر کرده است همزمان مسافران زیادی به دلیل لغو پروازها سرگردان شده اند بسیاری هم به فروشگاه ها رفته اند تا قبل از قفل شدن شهر ارومچی مایحتاج خود را تهیه کنند.

مردم در منطقه خودمختار سین کیانگ بر اساس گزارش شبکه های اجتماعی بشدت سراسیمه شده و از پنجشنبه شب که اولین مورد بیماری به ثبت رسید شروع به خرید کالاهای ضروری کرده اند تا مبادا به خاطر قرنطینه با محدودیت های شدید تردد روبرو شوند.

حزب و دولت محلی در بیانیه ای ضمن دعوت از مردم برای حفظ آرامش،  تاکید کرده اند اجازه شیوع گسترده کرونا را نخواهند داد و زنجیره هایی را که ممکن است باعث شیوع وسیع شود قطع خواهند کرد.

آنها یاداوری کرده اند تدابیر کنترلی و محدود کننده در مکان های پرجمعیت به اجرا گذاشته شده است و بیمارستان ها هم در آماده باش هستند.

ماجرا زمانی شروع شد که مرکز پیشگیری از بیماری های استان سین کیانگ از یک تاجر که از ارومچی راهی استان «جه جیانگ»  در شرق چین شده بود، خواست آزمایش کرونا بدهد نتیجه آزمایش نشان داد که او از جمله موارد ناقل خاموش است.

به دنبال این قضیه یک زن ۲۴ ساله که در یک خرده فروشی در ارومچی کار می کرده به کرونا مبتلا شده و بلافاصله پس از شناسایی به بیمارستان انتقال یافته است.

چین در روزهای اخیر نسبت به شیوع بیماری و نوعی از کرونا یا یک همه گیری مرگبار در قزاقستان ابراز نگرانی کرده بود. این کشور با سین کیانگ مرز مشترک دارد و اعلام کرده است که همه گیری مرگبار در کار نیست اما برای کنترل کرونا در تلاش است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها