کد خبر 91757

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

شاخص‌های سهام آمریکایی بعد از انتشار آمار بیکاری در آمریکا با افت نسبی در معاملات دیروز مواجه شدند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، معاملات بازار سهام آمریکا تحت تاثیر انتشار آمار بیکاری در کشور با افت نسبی مواجه شد.

شاخص داوجونز 135 واحد معادل نیم درصد افت کرد و شاخص اس اند پی نیز با افت 0/3 درصدی به کار خود در معاملات دیروز پایان داد. همچنین نزدک کامپوزیت با کاهش ارزش سهام شرکت‌های فناوری افت 0/7 درصدی را تجربه کرد.

شرکت‌های فناوری کار خود را در معاملات دیروز با کاهش نسبی به پایان رساندند. قیمت سهام مایکروسافت با کاهش 2 درصدی مواجه شد و شرکت اپل نیز 1.23 درصد کاهش یافت. همچنین آمازون تقریبا نسبت به روز قبل از خود بدون تغییر ماند و فیس‌بوک نیز وضعیتی مشابه آمازون را تجربه کرد. در این میان تنها نتفلیکس بود که بر خلاف سایر شرکت‌ها 0/7 درصد در معاملات دیروز رشد کرد.

انتشار آمار بیکاری در آمریکا عامل اصلی افت بازارها در یکی دو روز اخیر بوده است. وزارت کار آمریکا در گزارشی اعلام کرد تعداد بیکاران در یک هفته منتهی به 11 جولای 1 میلیون و 300 هزار نفر بوده است در حالی که اقتصاددانان انتظار بیکاری 1 میلیون و 250 هزار نفر را داشته‌اند.

از طرف دیگر شاخص خرده‌فروشی در آمریکا طبق آمارهای منتشر شده با رشد 7.5 درصدی مواجه شد در حالی که پیش‌بینی اقتصاددانان رشد 5.2 درصدی بود. رشد شاخص خرده‌فروشی در ماه ژوئن در حالی رخ داده است که در ماه می رشد بیش از 17.5 درصدی را تجربه کرده بود که بیشترین میزان رشد این شاخص در طول تاریخ بود.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها