کد خبر 91756

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

معاملات امروز بازارهای سهام آسیا بعد از ریزش سنگین دیروز تحت تاثیر اعلام آمار بیکاری آمریکا با حاکم شدن «احتیاط» بر بازارها پیگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آسیا امروز بعد از افت سنگین بیش از 4 درصدی دیروز نسبتا بهبود یافت و اکثر شاخص‌های آسیا در محدوده مثبت معامله شدند.

شاخص‌های چینی در معاملات امروز صبح جمعه با افزایش ارزش مواجه شدند به طوری که شاخص شانگهای کامپوزیت 0/1 درصد رشد کرد و شاخص شنزن جزئی بیش از نیم درصد به ارزش خود افزود. همچنین شاخص بورس هنگ‌کنگ نیز رشد بیش از 0/7 درصدی را معاملات امروز تجربه کرد.

در ژاپن نیز شاخص نیککی با کاهش ناچیز 0/1 درصدی به کار خود در معاملات امروز پایان داد و شاخص تاپیکس نیز افت 0/2 درصدی را ثبت کرد. در کره جنوبی نیز شاخص کوسپی این کشور  حدود 0/6 درصد افزایش یافت.

در استرالیا شاخص بورس اصلی این کشور 0/1 درصد افت کرد اما شاخص MSCI  آسیا – پاسیفیک به غیر از ژاپن که میانگین نوسانات بازارهای آسیایی را اندازه‌گیری می‌کند با رشد 0/2 درصدی در معاملات امروز به کار خود پایان داد.

«تاپاس استریکلند» مدیر بخش اقتصادی بانک ملی استرالیا در یادداشتی  بیان کرد، فضای کلی حاکم بر معاملات امروز سهام آسیا بعد از افت سنگین دیروز به دلیل افزایش آمار بیکاران در آمریکا، مبتنی بر «احتیاط» بود.

وزارت کار آمریکا دیروز نرخ بیکاری در کشور را اعلام کرد که بر اساس آمار منتشره در یک هفته منتهی به 11 جولای 1 میلیون و 300 هزار نفر دیگر به آمار بیکاران اضافه شد و این در حالی است که اقتصاددانان در نظرسنجی داوجونز انتظار بیکار شدن 1 میلیون و 250 هزار نفر را داشتند. همین امر عامل اصلی افت سنگین دیروز بازارهای سهام آسیایی شد.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها