کد خبر 91319

اخبار بازار سهام جهان - آمریکا

رکوردشکنی ابتلا به ویروس کرونا در ایالت فلوریدا و همچنین افزایش موارد بستری در نتیجه ابتلا به این ویروس باعث افت بازارهای سهام آمریکا در معاملات روز پنجشنبه شد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، افزایش امار ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و رکوردزنی موارد بستری بر اثر این ویروس باعث افت بازار سهام آمریکا در معاملات روز پنجشنبه شد.

در ایالت فلوریدا اوضاع از سایر ایالت‌ها به مراتب بدتر است و موارد بستری بر اثر ابتلا به این ویروس رکورد زد. همچنین رکورد مرگ و میر به دلیل بیماری کووید 19 نیز در این ایالت شکسته شد.

یک تحلیل‌گر اقتصاد بازار وال استریت در یادداشتی اعلام کرد اکنون خوشبینی کمتری نسبت به ماه آوریل در گسترش این ویروس وجود دارد. ما همچنان منتظر کشف واکسن این ویروس در ابتدای سال آینده هستیم. در حال حاضر به نظر می‌رسد هرگونه بازگشایی در فعالیت‌ها منجر به بالا رفتن آمار ابتلا به این ویروس خواهد شد.

شاخص داوجونز در معاملات روز پنجشنبه 361 واحد معادل 1.39 درصد کاهش یافت و شاخص اس اند پی نیز کاهش حدود 0/6 درصدی را در معاملات دیروز تجربه کرد. همچنین شاخص نزدک کامپوزیت به دلیل ورود سرمایه‌گذاران به بازار فناوری حدود نیم درصد رشد کرد.

شرکت «وال‌گرینز» که دومین فروشگاه زنجیره‌ای فروش دارو در ایالات متحده است با کاهش 7.76 درصد بیشترین تاثیر را بر شاخص داوجونز گذاشت. شرکت‌های غول فناوری از جمله مایکروسافت و آمازون رشد به ترتیب 0/7 درصدی و 3.29 درصدی را رقم زدند و برخی از زیان‌های سایر شرکت‌ها را جبران کردند.

انتهای خبر

 

ارسال نظر

تازه ها