کد خبر 91318

اخبار بازار سهام جهان - آسیا

بازار سهام آسیا به دلیل هراس از گسترش روزانه ویروس کرونا در جهان و احتیاط سرمایه‌گذاران در معاملات امروز در محدوده منفی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از سی ان بی سی، بازار سهام آسیا امروز جمعه به دلیل احتیاط سرمایه‌گذاران در نتیجه‌ی گسترش بیش تر ویروس کرونا در جهان در محدوده قرمز رنگ قرار گرفت.

در استرالیا بازار بورس این کشور بخشی از زیان اولیه ساعات ابتدایی معاملات را جبران کرد اما باز هم در نهایت در محدوده منفی 0/1 درصدی قرار گرفت. این در حالی است که بخش انرژی بورس استرالیا کاهش 1.81 درصدی را در معاملات امروز ثبت کرد.

در ژاپن نیز شاخص نیککی 0/2 درصد کاهش یافت و شاخص دیگر بورس توکیو یعنی تاپیکس حدود نیم درصد از ارزش خود را در معاملات امروز از دست داد. در کره جنوبی نیز شاخص کوسپی نیم درصد کاهش یافت.

در چین شاخص شانگهای کامپوزیت بیش از نیم درصد کاهش یافت اما شنزن کامپوزیت حدود نیم درصد در معاملات امروز به ارزش خود افزود. شنزن جزئی نیز حدود 0/2 درصد رشد کرد. در هنگ‌کنگ شاخص اصلی بورس این کشور حدود 0/4 درصد افت کرد و در محدوده منفی معامله شد.

اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی ANZ در یادداشتی عنوان کرد که هراس از ویروس کرونا اکنون بر کلیت بازارهای سهام غلبه کرده است.

سازمان بهداشت جهانی نیز گزارش کرده است که ویروس کرونا اکنون بیش از 12 میلیون نفر را در جهان آلوده کرده است. در ایالات متحده نیز آمارهای ابتلا به کووید 19 در دو ایالت کالیفرنیا و فلوریدا در حال رکوردشکنی های روزانه هستند.

انتهای خبر  

 

ارسال نظر

تازه ها